Ślęza bliska awansu, Miedź II bliska utrzymania

Ślęza bliska awansu, Miedź II bliska utrzymania
Miedź II Legnica i Skra Częstochowa w ostatniej kolejce grać będą o wielką stawkę.

Trzecia liga znalazła się na finiszu. Do rozegrania została kończąca sezon kolejka. W sobotę poznamy ostatniego z grona spadkowiczów i być może beniaminka drugiej ligi.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek szanse na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej zachowały Skra Częstochowa, Ślęza Wrocław oraz Gwarek Tarnowskie Góry. Ostatni z wymienionych zespołów jest w najtrudniejszym położeniu, bowiem by cieszyć się z awansu musi nie tylko wygrać, ale i liczyć na porażki zarówno Ślęzy, jak i Skry. W dodatku Gwarek zagra z desperacko walczącym o zachowanie ligowego bytu Górnikiem II Zabrze.

Przed ostatnią serią gier na czele tabeli jest Skra mająca lepszy bilans bramkowy niż żółto-czerwoni (obie drużyny z 63 punktami). Jeśli częstochowianie zakończą rozgrywki z identyczną liczbą punktów co 1 KS, a obu zespołów nie dogoni Gwarek (60 punktów na koncie), nie będzie to miało jednak znaczenia w kwestii awansu. Wówczas zgodnie z regulaminem o awansie rozstrzygnie baraż. Drużyny z Częstochowy i Wrocławia mają powiem identyczny bilans bezpośrednich spotkań (dwukrotnie padł wynik 1:1), a to one są decydujące w przypadku walki o wyższą klasę rozgrywkową.

W sobotę Ślęza podejmie na własnym boisku KS Polkowice, który będąc na szczycie przegrał trzy mecze z rzędu i niespodziewanie sam pozbawił się szans na awans. Skra w korespondencyjnym pojedynku zagra natomiast u siebie z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska, by wywalczyć promocję do drugiej ligi już w sobotę, muszą wywalczyć przynajmniej punkt więcej niż Skra. 

Dużo dziać się będzie także w przypadku walki o uniknięcie degradacji. O zachowanie ligowego bytu powalczą rezerwy Miedzi Legnica. W Gorzowie Wielkopolskim legniczanie będą musieli postawić stempel na utrzymaniu w trzeciej lidze. Wszelkie atuty zdają się być po stronie zielono-niebiesko-czerwonych, bowiem do zapewnienia sobie utrzymania na kolejny sezon legniczanom wystarczył będzie remis. Mało tego, podział punktów urządza także Stilon, który dotychczas zgromadził identyczną liczbę punktów co Miedź.

Ostatnim zwycięstwem z Unią Turza Śląska, odniesionym w dramatycznych okolicznościach, legniczanie bardzo mocno zbliżyli się do pozostania w lidze.

- Drużyna wierzy w utrzymanie cały czas. Idziemy tą drogą, pracujemy ciężko na treningach i myślę, że efektem tego wszystkiego będzie utrzymanie w trzeciej lidze, co jest najważniejsze - mówił Sebastian Surmaj, po meczu z Unią.

Aby czarny scenariusz się zrealizował musiałby nastąpić prawdziwy splot nieszczęśliwych zdarzeń. Legniczanie musieliby nie tylko przegrać w Gorzowie Wielkopolskim, ale Górnik II Zabrze musiałby zgarnąć komplet punktów w wyjazdowym starciu z walczącym o awans Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Pniówek Pawłowice uniknąć porażki w Zielonej Górze ze zdegradowanym już Falubazem.

- Na pewno nie jedziemy do Gorzowa Wielkopolskiego kalkulować. Nie będziemy grać na remis. Będziemy grali o trzy punkty i o zwycięstwo, bo zmuszają nas do tego sytuacja w tabeli i nasz charakter, który zawsze każe nam grać o trzy punkty. Tutaj nie będzie kalkulacji. Jedziemy z pełną motywacją i wielkim zaangażowaniem – zapowiadał Radosław Bella, trener Miedzi II Legnica, już po meczu z zespołem z Turzy Śląskiej.

W przypadku zwycięstwa w Gorzowie Wielkopolskim zielono-niebiesko-czerwoni zapewnią sobie dwunaste miejsce w tabeli na koniec sezonu 2017/2018. Początek sobotniego meczu, tak jak wszystkich pozostałych do rozegrania, o godz. 18.

trzecia liga Ślęza Wrocław KS Polkowice Skra Częstochowa Gwarek Tarnowskie Góry Miedź II Legnica Radosław Bella Sebastian Surmaj Stilon Gorzów Wielkopolski runda rewanżowa runda wiosenna sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.