Powiat Polkowicki: Niesamowity świat owadów

Powiat Polkowicki: Niesamowity świat owadów

Za nami już IV powiatowy piknik naukowy, który się odbył na Edukacyjnej Ścieżce Przyrodniczej przy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Tradycyjne impreza plenerowa przeznaczona była dla wychowanków przebywających w placówce na turnusie dydaktyczno-wypoczynkowym oraz zaproszonych gości - dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Przemkowie. 

Tegoroczne edycja pikniku odbyła się pod hasłem: "Niesamowity świat owadów". Uczestnicy Pikniku poznawali owady podczas zajęć w pracowni przyrodniczej z wykorzystaniem mikroskopów oraz poprzez obserwację osobników własnoręcznie złowionych dzięki specjalistycznym pojemnikom. 

Poprzez udział w grze "Dzień z życia owadów" dowiedzieli się o najważniejszej roli, jaką w przyrodzie pełnią owady zapylające, poznali pospolite gatunki zapylaczy. Ponadto każdy uczestnik mógł wykonać własnoręcznie kolorowe miodowe mydełko. 

Największą atrakcją pikniku było spotkanie z Mistrzem Pszczelarstwa, panem Stanisławem Rekutem, który z pasją opowiadał o swojej ponad 40-letniej pracy z pszczołami, prezentował potrzebny przy pracy pszczelarza sprzęt, zademonstrował budowę ula oraz prawdziwą pszczelą rodzinę w przeszklonym ulu, dzięki czemu dzieci mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda królowa pszczół. Dzieci chętnie skorzystały również z możliwości przebrania się w pszczelarski strój.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.