Najodważniejsze dzieci z całego świata przyjechały do Wrocławia i Siechnic

Najodważniejsze dzieci z całego świata przyjechały do Wrocławia i Siechnic

Ponad 100 odważnych dzieci z 20 krajów świata rozpoczyna pierwszy etap projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids.

W ciągu kilku najbliższych dni w siedmiu miastach Polski zaczną przygotowywać wyjątkowy spektakl finałowy, którego jedyny pokaz odbędzie się 8 lipca. Dzieci w połowie miesiąca rozpoczynają wspólne prace kreatywne. Pierwszy etap projektu składa się z warsztatów artystycznych, które równolegle przebiegają w siedmiu miastach Polski: Radziejowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Lesznie, 
i Siechnicach.

Grupy artystyczne z dwudziestu krajów przez dwa tygodnie będą uczyć siebie nawzajem tańców, pieśni czy teatru. Towarzyszyć im będzie zespół instruktorów artystycznych oraz wolontariuszy: we Wrocławiu Jacek Timingeriu i Mateusz Godlewski,a w Siechnicach Mary Sadowska i Sebastian Frodyma. Wszystko po to, aby 150 z nich mogło przygotować się do pierwszego spotkania z profesjonalną sceną i kilkutysięczną publicznością podczas wielkiego finałowego spektaklu, który już 8 lipca odbędzie się we Wrocławiu.

Dzieci przez kilka tygodni wspólnych zajęć dzielą się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i talentami. Efektem jest barwny, niezwykle radosny i efektowny pokaz, będący kolażem wielu odmiennych kultur, tradycji i emocji. W ten sposób uczą się nawzajem współpracy, a także szacunku do różnorodności i drugiego człowieka – mówi Iwona Frydryszak, producent Brave Kids.

Brave Kids organizowany jest od 2009 roku przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Tegoroczna edycja projektu jest rekordowa pod wieloma względami. Do Polski przyjedzie ponad 1500 dzieci z takich krajów jak Kenia, Indie, Iran, Nepal, Gruzja, Izrael, Maroko, czy Kambodża. Jednymi z miast goszczących są Wrocław i Siechnice, dla których mieszkańców to również będzie wyjątkowe wydarzenie. Brave Kids to ogromne emocje i możliwość obcowania z ich najczystszą formą.

Dzieci, mieszkając w Polskich domach, mogą poznać tradycje i przeżyć niezapomnianą przygodę –  mówi Anna Składowska, opiekunka projektu z Centrum Kultury w Siechnicach.

–  Dla wszystkich, zarówno Polaków, jak i ich gości, to wyjątkowe spotkanie z zupełnie odmiennym światem, a przede wszystkim lekcja szczodrości i cierpliwości. To procentuje  przyjaźniami na całe życie ­– zaznacza Agnieszka Ćwieląg, koordynatorka wrocławskiej edycji.

Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci będą w grupach przygotowywały razem spektakle. Na początku lipca spotkają się w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie połączą swoje siły. Wydarzeniem wieńczącym kilkutygodniową pracę wszystkich uczestników Brave Kids będzie finałowy spektakl, który odbędzie się 8 lipca o godz. 17:00 we wrocławskiej Hali Stulecia. Bilety na koncert są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 25 złotych. Cały dochód z projektu przeznaczany jest na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.

 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące Brave Kids we Wrocławiu:
- 18.06 Występ dla uczniów w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących, ul. Dworska 6, godz. 10:00
- 20.06 Pokazy grup Brave Kids Reunion z Indii, Nepalu, Gruzji i Polski w Teatrze Polskim, ul. G. Zapolskiej 3, godz. 17:30

- 22.06 Międzynarodowe spotkanie Brave Kids Reunion „Zmiana poprzez sztukę – relacje z Gruzji i Indii”, Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55, sala 308, godz. 18:00
- 23.06 Wielka Parada Brave Kids Wrocław, Rynek – Wyspa Słodowa, godz. 13:00-16:00
- 29.06 Spektakl Finałowy Brave Kids Wrocław, CKWZ, ul. Chociebuska 4-6, godz. 18:00

 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące Brave Kids w Siechnicach:
- 24 czerwca, Wielokulturowa Parada Brave Kids, start Centrum Kultury w Siechnicach, godz.  13:30
- 29 czerwca - Spektakl Finałowy Brave Kids Siechnice grup z Iranu, Indii i Nepalu
(Park przy Gimnazjum), godz. 17:30

Brave Kids Wrocław Siechnice

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.