(FOTO) Wojewoda wręczał promesy w Mściwojowie

(FOTO) Wojewoda wręczał promesy w Mściwojowie

Wojewoda Paweł Hreniak podczas uroczystości w Mściwojowie wręczył promesy MSWiA na zadania dotyczące zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych dla gmin z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

- Po raz kolejny mamy ogromną satysfakcję przekazać promesy dla samorządów. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dziś przekazujemy promesy na łączną kwotę 6 milionów złotych dla siedemnastu samorządów. To jest kwota, która razem z innymi środkami, przekazywanymi z innych programów rządowych, łącznie daje sumę 160 mln złotych, które samorządowcy mogą w tym roku otrzymać z budżetu państwa na drogi gminne i powiatowe. To są pieniądze rekordowe. Nigdy tak dużych środków finansowych na cele związane z infrastrukturą drogową nie było, a jak wieść niesie tych pieniędzy będzie jeszcze więcej. Być może już jesienią tego roku pojawią się dodatkowe środki - mówił wojewoda Paweł Hreniak.

Rekordowe wsparcie tym razem trafiło do Mściwojowa. To m.in. właśnie dlatego uroczystość odbyła się w gminie leżącej na Ziemi Jaworskiej.

Dziś spotykamy się u pana wójta Mściwojowa nie przez przypadek, ponieważ pan wójt, za co chciałbym w tym miejscu pogratulować, otrzymał największą promesę, ponad miliona złotych. Panie wójcie gratuluję. To jest 1/6 tej kwoty, którą dziś będziemy mieli do przekazania - dodawał wojewoda.

W spotkaniu uczestniczyli także poseł Elżbieta Witek oraz senator Krzysztof Mróz. 

- Cieszę się z tego, że jako rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymujemy słowa. Pamiętacie państwo w zeszłym roku mówiłam, że na rok 2018 przeznaczonych będzie jeszcze więcej środków niż te, które były przeznaczone w roku 2017 i tak się zadziało. Po drugie bardzo się cieszę z tego, że realizujemy te pomysły z odbudową infrastruktury nie dzieląc samorządów na nasze i na inne. Wiemy, że samorządowcy sami sobie nie poradzą, a drogi, mieszkańcy są nasi, wspólni. Wszyscy jesteśmy Polakami, wszyscy mieszkamy w jednym kraju i chcielibyśmy jeździć po przede wszystkim bezpiecznych drogach. Bez was, bez państwa samorządowców byłoby to trudne, ale bez środków rządowych czasami byłoby to wręcz niemożliwe. Dlatego bardzo się cieszę, że te środki są. Cieszę się z tego, że mamy kolejne 5 miliardów właśnie na drogi samorządowe - podkreślała poseł Elżbieta Witek

Wójt Mariusz Foryś, rekordowy beneficjent tego rozdania środków, w krótkich słowach przedstawił atuty rolniczej gminy Mściwojów i podziękował wszystkim za przybycie.

Miło jest nam państwa gościć. Dziękujemy panie wojewodo, że wybrał pan nas i do nas się pan wybrał. Nie musieliśmy jechać po zatłoczonej autostradzie do Wrocławia, żeby się spotkać. Dziękuję za wsparcie - zauważał wójt Mariusz Foryś.

promesy wojewoda Paweł Hreniak Elżbieta Witek Mariusz Foryś Mściwojów

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.