Trzecia liga bez BKS-u. Zmiany w Miedzi II

Trzecia liga bez BKS-u. Zmiany w Miedzi II

Zmiana nastąpiła w składzie drużyn trzeciej ligi. Sporo roszad szykuje się także w drużynie Miedzi II Legnica.

Zarząd Stali Bielsko-Biała podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek trzeciej ligi w sezonie 2018/2019 z powodu problemów finansowych. BKS miniony sezon zakończył na dziesiątej pozycji w tabeli. Z dorobkiem 46 punktów ekipa z województwa śląskiego wyprzedziła Miedź II pięcioma punktami. Teraz Stal rywalizować będzie w lidze okręgowej. Miejsce bialskiego zespołu zajmie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Górnik II Zabrze.

Duże zmiany dosięgną też kadrę drugiego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych. W nadchodzącym sezonie w barwach Miedzi II na boisku nie pojawią się już Mateusz Tkacz, Mateusz Zawisza, Tomasz Dyr, Kacper Stachowski, Pablo Roca Gonzalez, Antoni Konderak (wszyscy koniec kontraktów) i Patryk Poręba (rozwiązanie kontraktu). Z kolei nowych klubów poprzez testy szukają Paweł Krauz (Olimpia Grudziądz), Sebastian Surmaj (Stal Brzeg) oraz Mateusz Piechowiak (Pelikan Łowicz). 

W Miedzi jednak nie próżnują i już szukają piłkarzy, którzy zapełnią powstałe luki. Sztab szkoleniowy legniczan na terenie kompleksu boisk przy ul. Świerkowej testował graczy mogących wzmocnić zespół w kolejnym sezonie. Z grupy osiemnastu zawodników zaproszonych z całej Polski do dalszych testów zakwalifikowanych zostanie czterech z nich.

Większość to wyróżniający się juniorzy na poziomie drużyn CLJ z całej Polski. Oprócz tego udział w test meczu brali juniorzy z Akademii Miedzi by móc porównać naszych wychowanków na tle kandydatów do gry w 3-ligowych rezerwach - wyjaśniał za pośrednictwem klubowego serwisu trener Radosław Bella.

Testy składały się z części motorycznej i sparingu przeciwko zawodnikom Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Czterej wyselekcjonowani zawodnicy zostaną zaproszeni do Legnicy na kolejne czterodniowe testy. Najlepszych sztab wybierze po analizie materiału video oraz testów motorycznych.

Poznaliśmy także terminarz trzeciej ligi. Miedź II Legnica rozpocznie sezon wyjazdowym spotkaniem z beniaminkiem Ruchem Radzionków. Tydzień później podejmie Górnika Polkowice. 

 

Terminarz jesiennych spotkań Miedzi II Legnica:

Kolejka 1 (4-5 sierpnia), Ruch Radzionków - Miedź II Legnica

Kolejka 2 (11-12 sierpnia), Miedź II Legnica - Górnik Polkowice

Kolejka 3 (15 sierpnia), Lechia Dzierżoniów - Miedź II Legnica

Kolejka 4 (18-19 sierpnia), Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice

Kolejka 5 (25-26 sierpnia), Ślęza Wrocław - Miedź II Legnica

Kolejka 6 (1-2 września), Miedź II Legnica - Stal Brzeg

Kolejka 7 (8-9 września), Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica

Kolejka 8 (15-16 września), Pniówek Pawłowice Śląskie - Miedź II Legnica

Kolejka 9 (22-23 września), Miedź II Legnica - Gwarek Tarnowskie Góry

Kolejka 10 (29-30 września), MKS Kluczbork - Miedź II Legnica

Kolejka 11 (6-7 października), Miedź II Legnica - KS Stilon Gorzów Wielkopolski

Kolejka 12 (20-21 października), Górnik II Zabrze - Miedź II Legnica

Kolejka 13 (27-28 października), Miedź II Legnica - Rekord Bielsko-Biała

Kolejka 14 (3-4 listopada), Foto-Higiena Gać - Miedź II Legnica

Kolejka 15 (10-11 listopada), Miedź II Legnica - Warta Gorzów Wielkopolski

Kolejka 16 (17-18 listopada), Piast Żmigród - Miedź II Legnica

Kolejka 17 (24-25 listopada), Miedź II Legnica - Agroplon Głuszyna

trzecia liga BKS Stal Bielsko-Biała Miedź II Legnica Radosław Bella okres przygotowawczy przerwa letnia testy sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.