Gdzie Miedź zagra z Wisłą?

Gdzie Miedź zagra z Wisłą?
Piłkarze Miedzi na razie nie wybierają się do Krakowa.

W 2 kolejce Miedź ma rozegrać pierwszy w historii wyjazdowy mecz w piłkarskiej elicie. Choć brzmi to niewiarygodnie, na nieco ponad tydzień przed startem LOTTO Ekstraklasy nie wiemy, gdzie odbędzie się spotkanie i czy w ogóle do niego dojdzie.

Wisła Kraków wciąż nie podpisała z miastem umowy na wynajem Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Klub zalega gminie pieniądze za dotychczasowe korzystanie z obiektu przy ul. Reymonta, w związku z czym miasto zażądało uregulowania należności.

Licencję na występy w LOTTO Ekstraklasie "Biała Gwiazda" otrzymała po przedstawieniu Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej promesy z deklaracją podpisania umowy obowiązującej od 1 lipca. Jak czytamy w komunikacie gminy, odpowiadającym na podobne oświadczenie prezes Wisły:

- Promesa zawarcia umowy dzierżawy, którą wystawił Zarząd Infrastruktury Sportowej, jest potwierdzeniem, że Miasto cały czas wykazywało i wykazuje chęć zawarcia nowej umowy na dzierżawę stadionu. Jednak warunek spłaty zobowiązań przez spółkę do 30 czerwca br. był dla Miasta oczywisty, bo jak wielokrotnie podkreślaliśmy, nieuregulowane zobowiązania finansowe uniemożliwiają podpisanie umowy dzierżawy z wnioskodawcą, niezależnie od tego, kim on jest – ponieważ podpisanie takiej umowy byłoby działaniem na szkodę Gminy Miejskiej Kraków.

Podpisanie umowy w sytuacji, gdy klub zalega miastu sporą kwotę, byłoby zdaniem urzędników złamaniem prawa i niegospodarnością. Gmina pozostawia jednak cień szansy na wypracowanie kompromisu:

- Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej Wisły Kraków SA, miasto nadal deklaruje chęć podpisania nowej umowy dzierżawy, jednak spłata bezspornego zobowiązania jest warunkiem koniecznym, by mogło to nastąpić w świetle prawa. Wierzymy, że spółka deklarująca w sprawozdaniach finansowych wysokie dochody, wykorzysta dostępne jej instrumenty finansowe, aby móc spłacić tę część zadłużenia i tym samym umożliwić Miastu podpisanie umowy - czytamy w Stanowisku Gminy Miejskiej Kraków w sprawie Wisły Kraków SA.

Klub po ostatnim posiedzeniu Komisji Budżetowej Rady Miasta Krakowa pozostaje jednak przy swoim stanowisku:

- Zgodnie z obowiązującym prawem brak jest przepisów zakazujących podpisania umowy dzierżawy, zwłaszcza w sytuacji, w której wierzytelność jest przedmiotem sporu sądowego. Miasto, powołując się na regulację niegospodarności, bazuje wyłącznie na swojej opinii, gdyż, jak zostało napisane wcześniej, tylko właściwy sąd może podjąć decyzję o jej ewentualnym zajściu. Zdaniem Wisły Kraków SA, za przejaw ewentualnej niegospodarności można uznać niepodpisanie umowy z klubem - czytamy w komentarzu Prezes Zarządu Wisły Kraków SA.

Jak się okazuje krakowski klub prowadzi już jednak rozmowy z operatorami innych obiektów, na których Wisła mogłaby występować w LOTTO Ekstraklasie i przyjąć Miedź już w drugiej kolejce nowego sezonu.

- Równolegle prowadzone są rozmowy z operatorami innych stadionów, które mogłyby pełnić rolę obiektu domowego Wisły Kraków SA. O miejscu rozgrywania spotkań poinformujemy wyłącznie po podpisaniu stosownych dokumentów między stronami. Jednocześnie zapewniamy, iż naszym nieustającym priorytetem jest rozgrywanie domowych meczów w sezonie 2018/2019 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie - to jeszcze jeden fragment komentarza Prezes Zarządu Wisły Kraków SA.

Spotkanie Miedzi z Wisłą zaplanowane zostało na 27 lipca o godz. 20:30. Natomiast wiemy na pewno, że 5 sierpnia o godz. 18 legniczanie podejmą Górnika Zabrze, a 10 sierpnia o godz. 18 zagra w Gdańsku z Lechią. 

LOTTO Ekstraklasa Miedź Wisła Kraków wyjazd sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.