Volleyball buduje drużynę

Volleyball buduje drużynę

Volleyball Wrocław odsłania kolejne karty dotyczące kadry zespołu na nadchodzący sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Znamy już trzon drużyny na rozgrywki 2018/2019.

Najważniejsza kwestia nie uległa zmianie. Szkoleniowcem dolnośląskiej ekipy pozostanie Marek Solarewicz, który świetnie sprawdził się w minionym sezonie, gdy w miarę spokojnie utrzymał w LSK kompletnie przebudowany zespół, oparty w dużej mierze na młodych siatkarkach.

- Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Markiem. Do swojej pracy podchodzi zdecydowanie więcej niż na 100%. Efekty tego zaangażowania możemy obserwujemy podczas meczów, ale także oceniając indywidualny rozwój poszczególnych siatkarek – mówił po ogłoszeniu decyzji Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. - Razem z Markiem szukaliśmy odpowiednich rozwiązań, by zbudować dobrą drużynę w nowych realiach finansowych. Myślę, że udało nam się to osiągnąć i zespół pod wodzą Marka przyniesie wiele radości kibicom – dodawał Grabowski.

Dla Solarewicza będzie to trzeci sezon w roli pierwszego szkoleniowca wrocławskiej drużyny. Drugim trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński. Trzon zespołu stanowić będą siatkarki sprawdzone w minionym sezonie - przyjmująca Natalia Murek, rozgrywająca Weronika Wołodko oraz środkowa Anna Łozowska. Dwie pierwsze znalazły się również w reprezentacji Polski na drugą część sezonu 2018. 

- Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będę miała przyjemność reprezentować barwy wrocławskiego zespołu. Trafiłam tutaj na wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi wejść do świata profesjonalnej siatkówki, stąd też decyzja o pozostaniu w tym zespole nie była dla mnie trudna – mówiła Weronika Wołodko. - Wiem, że jestem w dobrych rękach i ciężką pracą będę w stanie zrobić kroczek do przodu w swoich umiejętnościach siatkarskich. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie stworzymy zgraną grupę, walczącą o każdą piłkę – dodawała.

W składzie pierwszego zespołu na nowy sezon znalazła się także utalentowana libero Karolina Pancewicz. Wychowanka MKS MOS Wrocław w ostatnim sezonie grywała przede wszystkim w drugiej drużynie występującej w drugiej lidze oraz zespole juniorek, ale ma już za sobą również debiut w LSK. W siatkówce młodzieżowej Pancewicz ma na koncie niemałe osiągnięcia. Zdobyła wicemistrzostwo Polski kadetek, brązowy medal i wicemistrzostwo Polski juniorek, a ponadto odnosiła sukcesy w Licealiadzie. Podczas turniejów wielokrotnie otrzymywała nagrody indywidualne, zaś dzięki zostaniu najlepszą libero tegorocznych mistrzostw Polski juniorek wzięła udział w programie Red Bulla – Siatkarskie Skrzydła.

- To na pewno będzie dla mnie wyzwanie – przeskok z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej. Jestem jednak na to gotowa i zmotywowana do osiągnięcia kolejnych sukcesów. Wiem też, że będę mieć oparcie w sztabie szkoleniowym, który współpracował już z młodymi zawodniczkami. Razem powinniśmy wiele osiągnąć – podkreśla za pośrednictwem klubowych mediów Karolina Pancewicz.

Dzisiaj wrocławski klub ogłosił pozyskanie Roksany Wers, kibicom znanej pod panieńskim nazwiskiem Brzóska. Przyjmująca przez ostatnie trzy lata regularnie występowała w Lidze Siatkówki Kobiet, reprezentując w tym czasie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ostatnio Muszyniankę. W tym czasie zagrała w 83 meczach, zdobywając 672 punkty. Jak zauważa klub ze stolicy Dolnego Śląska, mocną stroną siatkarki jest zagrywka, którą zdobyła 82 asy serwisowe. W 2017 roku Roksana Wers została powołana do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy rozgrywane w Azerbejdżanie i Gruzji.

- Bardzo się cieszę ze mogę w tym sezonie reprezentować klub z Wrocławia. Wrocław to fantastyczne miasto, które zawsze we mnie wzbudzało zainteresowanie. Liczę na to, że zbudujemy poukładany zespół i będziemy walczyć wspólnie o każdy punkt do ligowej tabeli – powiedziała klubowym mediom Roksana Wers.

Volleyball Wrocław na pewno opuści natomiast siedem siatkarek, grających w biało-zielonych barwach w minionym sezonie. Do zespołu wicemistrzyń Polski ŁKS Commercecon Łódź przeniosła się amerykańska rozgrywająca Valerie Nichol. Mistrzynie Polski z Polic wzmocniła Iga Chojnacka, a Grot Budowlanych Łódź, trzeci zespół minionego sezonu, zasiliła Maria Stenzel.

- Marysia miała ważny kontrakt, jednak pojawiła się opcja z Łodzi. Mieliśmy z nią umowę, że gdy po sezonie zgłosi się po nią lepszy klub, w którym zawalczy o najwyższe cele w kraju – to nie będziemy stać na przeszkodzie w jej transferze. To, że zagra w drużynie Grot Budowlanych jest zasługą tego, jak dobrze pokazała się meczach LSK i Ligi Narodów  – powiedział klubowym mediom Jacek Grabowski.

Do Opola przenosi się była kapitan dolnośląskiego zespołu Ilona Gierak. Julia Szczurowska w najbliższym sezonie zagra we francuskim RC Cannes. We Wrocławiu nie zagrają też Tamara Gałucha i Aleksandra Trojan.

- Mimo, że z częścią zawodniczek się żegnamy – to jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się zrobić w ostatnim sezonie. Dzięki codziennemu zaangażowaniu, wiele z nich trafiło do klubów z topu polskiej ligi oraz zagranicy. To także zasługa naszych trenerów, którzy byli w stanie tak poprowadzić te siatkarki. Z sukcesów tak zawodniczek, jak i trenerów, cieszymy się i będziemy kibicować ich dalszemu rozwojowi – zauważał Jacek Grabowski.

Liga Siatkówki Kobiet LSK Volleyball Wrocław transfery kadra zespołu Roksana Wers sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.