Zieloni startują do rady miejskiej Wrocławia. Prezydentką Małgorzata Tracz

Zieloni startują do rady miejskiej Wrocławia. Prezydentką Małgorzata Tracz

- Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów oraz bardziej ludzkiej polityki opartej na empatii i dialogu, czego nie zapewni nam Mirosława Stachowiak-Różecka i Jacek Sutryk - mówi Małgorzata Tracz, kandydatka Partii Zieloni na prezydentkę Wrocławia.

Dlaczego Zieloni kandydują do rady miejskiej Wrocławia?

Wrocław bardzo się zmienił w ostatnim ćwierćwieczu, stając się liczącym w Polsce i Europie, pięknym i tętniącym życiem miastem. Osiągnęliśmy bardzo wiele, ale jeszcze więcej wyzwań przed nami - informuje Tracz.

Zieloni chcą dać nadzieję mieszkańcom Wrocławia na nową politykę miasta.

Chcemy miasta czystego, zdrowego i dobrze skomunikowanego, w którym każdy ma równe szanse, a drobne inwestycje są równie ważne jak te wielkie - wymienia Małgorzata Tracz.

W 2014 roku Zieloni również samodzielnie startowali do Rady Miejskiej Wrocławia.

Przez te lata widzimy, jak niewiele z ówczesnych bolączek mieszkańców i mieszkanek zostało zrealizowanych - wyjaśnia Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych.

 

Chcemy stworzyć silny komitet, oparty na doświadczeniu osób, z którymi współpracujemy na co dzień. Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów w różnych dziedzinach oraz bardziej ludzkiej polityki opartej na dialogu i empatii - dodaje Julia Rokicka, przewodnicząca Zielonych we Wrocławiu.

Program zielonych ma być alternatywą dla mieszkańców, a także kontynuacją dotychczasowych działań w mieście.

Rozpoczęliśmy pracę nad programem dla Wrocławia. Dążymy do tego, aby Wrocław był miastem z dobrym klimatem, zarówno pod względem ekologicznym, ale też dobrym klimatem społecznym, który zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Dlatego wspólnie po wielu rozmowach zdecydowaliśmy, że Małgorzata Tracz będzie kandydatką na prezydentkę - tłumaczy Paweł Pomian.

Kandydaturę wspierają działacze Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz Inicjatywy Polskiej, którzy wspierali Tracz już wcześniej w wyborach parlamentarnych w 2015 r.

Startujemy samodzielnie, ale nie samotnie. Nasze listy nie będą partyjne. Będą się natomiast składać ze społeczników i społeczniczek, ekspertów i ekspertek, wrocławian i wrocławianek, którzy wspólnie chcą zmieniać Wrocław na lepsze - mówi Pomian.

Partia Zieloni wystawi swoje listy do sejmików w wyborach samorządowych w całym kraju. Jak zapewnia Marek Kossakowski, na Dolnym Śląsku listy te będą bardzo mocne i znajdzie się na nich wiele wartościowych osób, nie tylko z dużych miast.

Wrocław to miasto wyjątkowe. Widzę to zawsze, gdy tu przyjeżdżam od lat. To miasto  mądrych, wartościowych i pełnych energii ludzi. Takich jak wy, takich jak wrocławscy Zieloni. Takich jak Małgorzata Tracz. Czeka nas ciężka walka z PiS w całym kraju - mówi Marek Kossakowski, przewodniczący Partii Zieloni.

Małgorzata ma niesłychaną zdolność łagodzenia konfliktów i znajdowania rozwiązań problemów, które wydają się nie do rozwiązania. Posiada dar "lateral thinking" - myślenia w bok. Spojrzenia na sytuację z boku i podania właściwego rozwiązania. Trochę jak Krzysztof Kolumb i jego jajko - dodaje Kossakowski.

Zieloni będą walczyć o drugą turę wyborów oraz wprowadzenie radnych. Planują zmianę priorytetów w mieście.

W tej kampanii będziemy chcieli dać nadzieję mieszkańcom Wrocławia na nową politykę miasta. Zrobimy to, będąc na ulicach, działając aktywnie w social media i prezentując na kolejnych konferencjach naszą pełną wizję Wrocławia. Te wybory otworzą nowy rozdział w historii Wrocławia. Chcemy brać aktywny udział w jej tworzeniu. Wierzymy, że Wrocław może być miastem z dobrym klimatem - podsumowuje Tracz.

Zieloni Partia Zieloni Małgorzata Tracz prezydentka kandydatka na prezydentkę Julia Rokicka Paweł Pomian Marek Kossakowski wybory 2018 wybory wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Reklama