Zieloni startują do rady miejskiej Wrocławia. Prezydentką Małgorzata Tracz

Zieloni startują do rady miejskiej Wrocławia. Prezydentką Małgorzata Tracz

- Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów oraz bardziej ludzkiej polityki opartej na empatii i dialogu, czego nie zapewni nam Mirosława Stachowiak-Różecka i Jacek Sutryk - mówi Małgorzata Tracz, kandydatka Partii Zieloni na prezydentkę Wrocławia.

Dlaczego Zieloni kandydują do rady miejskiej Wrocławia?

Wrocław bardzo się zmienił w ostatnim ćwierćwieczu, stając się liczącym w Polsce i Europie, pięknym i tętniącym życiem miastem. Osiągnęliśmy bardzo wiele, ale jeszcze więcej wyzwań przed nami - informuje Tracz.

Zieloni chcą dać nadzieję mieszkańcom Wrocławia na nową politykę miasta.

Chcemy miasta czystego, zdrowego i dobrze skomunikowanego, w którym każdy ma równe szanse, a drobne inwestycje są równie ważne jak te wielkie - wymienia Małgorzata Tracz.

W 2014 roku Zieloni również samodzielnie startowali do Rady Miejskiej Wrocławia.

Przez te lata widzimy, jak niewiele z ówczesnych bolączek mieszkańców i mieszkanek zostało zrealizowanych - wyjaśnia Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych.

 

Chcemy stworzyć silny komitet, oparty na doświadczeniu osób, z którymi współpracujemy na co dzień. Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów w różnych dziedzinach oraz bardziej ludzkiej polityki opartej na dialogu i empatii - dodaje Julia Rokicka, przewodnicząca Zielonych we Wrocławiu.

Program zielonych ma być alternatywą dla mieszkańców, a także kontynuacją dotychczasowych działań w mieście.

Rozpoczęliśmy pracę nad programem dla Wrocławia. Dążymy do tego, aby Wrocław był miastem z dobrym klimatem, zarówno pod względem ekologicznym, ale też dobrym klimatem społecznym, który zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Dlatego wspólnie po wielu rozmowach zdecydowaliśmy, że Małgorzata Tracz będzie kandydatką na prezydentkę - tłumaczy Paweł Pomian.

Kandydaturę wspierają działacze Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz Inicjatywy Polskiej, którzy wspierali Tracz już wcześniej w wyborach parlamentarnych w 2015 r.

Startujemy samodzielnie, ale nie samotnie. Nasze listy nie będą partyjne. Będą się natomiast składać ze społeczników i społeczniczek, ekspertów i ekspertek, wrocławian i wrocławianek, którzy wspólnie chcą zmieniać Wrocław na lepsze - mówi Pomian.

Partia Zieloni wystawi swoje listy do sejmików w wyborach samorządowych w całym kraju. Jak zapewnia Marek Kossakowski, na Dolnym Śląsku listy te będą bardzo mocne i znajdzie się na nich wiele wartościowych osób, nie tylko z dużych miast.

Wrocław to miasto wyjątkowe. Widzę to zawsze, gdy tu przyjeżdżam od lat. To miasto  mądrych, wartościowych i pełnych energii ludzi. Takich jak wy, takich jak wrocławscy Zieloni. Takich jak Małgorzata Tracz. Czeka nas ciężka walka z PiS w całym kraju - mówi Marek Kossakowski, przewodniczący Partii Zieloni.

Małgorzata ma niesłychaną zdolność łagodzenia konfliktów i znajdowania rozwiązań problemów, które wydają się nie do rozwiązania. Posiada dar "lateral thinking" - myślenia w bok. Spojrzenia na sytuację z boku i podania właściwego rozwiązania. Trochę jak Krzysztof Kolumb i jego jajko - dodaje Kossakowski.

Zieloni będą walczyć o drugą turę wyborów oraz wprowadzenie radnych. Planują zmianę priorytetów w mieście.

W tej kampanii będziemy chcieli dać nadzieję mieszkańcom Wrocławia na nową politykę miasta. Zrobimy to, będąc na ulicach, działając aktywnie w social media i prezentując na kolejnych konferencjach naszą pełną wizję Wrocławia. Te wybory otworzą nowy rozdział w historii Wrocławia. Chcemy brać aktywny udział w jej tworzeniu. Wierzymy, że Wrocław może być miastem z dobrym klimatem - podsumowuje Tracz.

Zieloni Partia Zieloni Małgorzata Tracz prezydentka kandydatka na prezydentkę Julia Rokicka Paweł Pomian Marek Kossakowski wybory 2018 wybory wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.