Zmiany w drugiej lidze kobiet. Znamy terminarz

Zmiany w drugiej lidze kobiet. Znamy terminarz

Pomiędzy rozgrywkami doszło do kilku zmian w drugoligowej stawce. Znamy również terminarz na sezon 2018/2019.

W nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli kolejny dolnośląski klub na tym szczeblu. MGLKS Sobieski Oława przejął miejsce w drugiej lidze od Czarnych Słupsk. Zespół z Oławy obok Olimpii, Polonii Świdnica oraz Volleyball II Wrocław, będzie reprezentował nasz region.

Ponadto z grupy IV do naszej drugiej ligi przeniesiono ASOTRA MKS-MOS Płomień Sosnowiec, MKS II Dąbrowa Górnicza oraz UKS Jedynkę Siewierz. Trudno wyrokować, który z tych zespołów może być najgroźniejszy. Sam fakt, że sosnowiczanki kompletując skład na kolejny sezon "wyciągnęły" z bijącej się do ostatniego dnia o awans do pierwszej ligi Polonii środkową Alicję Krusiewicz, mówi jednak sam za siebie. To zresztą niejedyny transfer Płomienia. Miasto z takimi siatkarskimi tradycjami z pewnością nie zadowoli się jedynie drugą ligą. Wysokich aspiracji nie ukrywają też w Pszczynie. 

Beniaminkiem będzie natomiast VII LO SMS Amber Kalisz. W naszej grupie w przyszłym sezonie nie zobaczymy za to Katolickiego Parafialnego Klubu Sportowego Halemba Ruda Śląska, SMS-u PZPS II Szczyrk oraz solidnych ligowców Sokoła Radzionków i Silesii Volley MSK Mysłowice. Cała czwórka została przeniesiona do grupy IV. 

Zmiany zaszły także w kadrach poszczególnych zespołów. Znaczące nastąpiły choćby w Polonii Świdnica. Szkoleniowcem biało-zielonych nie jest już Mateusz Dąbrowski, którego miejsce zajęła Magdalena Sadowska, pracująca także z juniorkami starszymi. Klub poza wspomnianą Krusiewicz opuściły Agnieszka Adamek, przenosząca się do Legionovii Legionowo, Patrycja Kuncman oraz łączona z Olimpią Wiktoria Paluszkiewicz. Z kolei wychowanki świdnickiego klubu Aleksandra Małodobra, Aleksandra Druciak i Natalia Gezella nie potwierdziły chęci dalszych występów w Polonii. 

Kadra świdnickiego zespołu prezentuje się następująco: przyjmujące Ewa Woźniak, Anna Maziakowska, Marta Mielnik, Julia Zwolińska; rozgrywające Anna Śmidowicz, Paulina Jewiarz; środkowe Klaudia Kołodziejczak, Eliza Gierwatowska, atakujące Sandra Mielczarek, Gabriela Mazur oraz libero Katarzyna Bojko, Wiktoria Gałązka, Natalia Kondracka.

Podczas przygotowań Polonia w dnaich 22-23 września zagra na Międzynarodowym Turniej Siatkówki Dziewcząt im. T. Ząbka w Świdnicy z udziałem włoskiego klubu Sant Elia Fiumerapido oraz turnieju w Jaworze.

Także w Volleyball Wrocław szykują się zmiany. Magdalena Ociepa karierę kontynuować będzie w pierwszoligowej drużynie Joker Świecie. Z kolei Sonia Flendrich występować będzie w rozgrywkach międzyuczelnianych w USA na Campbellsville University. To z pewnością nie koniec.

Drużyna z Jawora na kolejny sezon jak na razie budowana jest w ciszy. Zespół gotowy do gry musi być na ostatni weekend września. Pierwsza runda sezonu zasadniczego potrwa do 17 listopada. Cała faza zasadnicza zakończy się natomiast 2 lutego. 

I kolejka - 29 września:
Polonia Świdnica - pauza
Częstochowianka - MGLKS Sobieski Oława
Olimpia Jawor - VII LO SMS Amber Kalisz
Volleyball II Wrocław - MKS II Dąbrowa Górnicza
PLKS Pszczyna - TKS EKOBET Tychy
UKS Jedynka Siewierz - ASOTRA MKS-MOS Płomień Sosnowiec

Pełny terminarz rozgrywek znajduje się poniżej:

terminarz-ii-liga-k-gr-3-sezon-2018-2019.pdf

druga liga Olimpia Jawor Polonia Świdnica MGLKS Sobieski Oława Volleyball II Wrocław terminarz transfery sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.