Powraca CZAS NA TEATR!

Powraca CZAS NA TEATR!

Już po raz czwarty w Świdnicy będzie miała miejsce niezwykła impreza. Miasto na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski.

Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna. Przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć m.in. „Samobójcę” Nikołaja Erdmana w reżyserii Piotra Siekluckiego Teatru Nowego Proxima z Krakowa i  „Piotrusia Pana” w reż. Karoliny Maciejaszek Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha

W tym roku zobaczymy dwa spektakle repertuarowe: „WĘDROWANIE. CZĘŚĆ II  WYZWOLENIE” wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego Krakowskiego Teatru Scena STU oraz „NA CZWORAKACH” wg Tadeusza Różewicza w reżyserii Jerzego Stuhra Teatru Polonia w Warszawie.

- Ruszyła już sprzedaż biletów na oba spektakle. Można je nabyć w cenie od 20 do 45 zł bezpośrednio na stronie www.sok.com.pl lub w Świdnickim Ośrodku Kultury i Galerii Fotografii – zachęca Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku, będzie też seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „BAL” na podstawie utworu Juliana Tuwima w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, Tomka Dajewskiego i Dominika Strycharskiego.

- Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta, która odbywać się będzie w Świdnicy od 24 września do 1 października. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować – dodaje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Świdnica teatr teatralna stolica CZAS NA TEATR Świdnicki Ośrodek Kultury ŚOK Anna Rudnicka

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.