Zapraszają na podróż z cyklu Magiczna Legnica dla Niepodległej

Zapraszają na podróż z cyklu Magiczna Legnica dla Niepodległej

W najbliższą sobotę 11 sierpnia, organizatorzy zapraszają na spotkanie z Rogerem Piaskowskim, który przybliży nam historię Rycerzy Rzeczypospolitej w Akademii Rycerskiej. Start przed wejściem do Akademii Rycerskiej, godz.12.00.

Magiczna Legnica dla Niepodległej – to kolejna odsłona niestandardowych spacerów po mieście. Są to historie z emocjami, pokazujące obecność Polaków i spraw polskich w dziejach Legnicy, które wzbogacą wiedzę o naszym mieście i umocnią poczucie tożsamości narodowej i dolnośląskiej.

- Lubię opowiadać o historii Legnicy i pięknie jej zabytków. Z przyjemnością dzielę się wiedzą na ten temat – mówi pomysłodawca projektu, Roger Piaskowski. - Dlatego wszystkich legniczan zapraszam na szczególny cykl historycznego wehikułu czasu dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Program:

11 sierpnia (sobota), godz. 12.00

Rycerze Rzeczypospolitej w Akademii Rycerskiej w Legnicy

start: przed wejściem do Akademii Rycerskiej

8 września (sobota), godz. 12.00

Co Kopernik podarował Legnicy?

Osiedle Kopernik jako miejsce z historią

start: „Arena” obok Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik”

22 września (sobota), godz. 11.00

Tadeusza Gumińskiego legnickie szlaki do Polski

start: Osiedle Piekary, Dom Kultury „Atrium”

6 października (sobota), godz. 11.00

Pod rękę ze Stanisławem Wyspiańskim.

Od dworca kolejowego do Katedry

start: Hala kasowa dworca kolejowego

13 października (sobota), godz. 12.00

Napoleon w Legnicy i jego polscy szwoleżerowie

start: Rynek – Śledziówki

Magiczna Legnica dla Niepodległej Legnica Niepodległa magiczna Legnica spacer po mieście

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.