X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Radosław Bella: Byliśmy cały czas skoncentrowani

Radosław Bella: Byliśmy cały czas skoncentrowani

Szkoleniowiec Miedzi II Legnica po zwycięstwie nad Górnikiem Polkowice nie ukrywał satysfakcji z wygranej, a jednocześnie zapowiadał start przygotowań do następnego pojedynku.

- W każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko i zawsze z tygodnia na tydzień pokazywać swoją jakość. Tym bardziej cieszą mnie trzy punkty, bo Górnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę, ale nie ukrywam, że nasi zawodnicy zarówno z pierwszego zespołu, jak i trenujący na co dzień w rezerwach, zagrali bardzo dobrze jako zespół - oceniał trener Radosław Bella.

Po końcowym gwizdku szkoleniowiec zielono-niebiesko-czerwonych mógł odetchnąć z ulgą.

- Zdecydowanie. Niech to pokazuje też jak dobrym zespołem jest Górnik Polkowice, jak bardzo dobrze przygotowany jest do rywalizacji w tej lidze. Powiedziałem w szatni, że to nie będzie trzecioligowy mecz ze względu na personalia jakie są u nas, ale i ze względu na jakość piłkarską, jaką prezentuje przeciwnik - zauważał szkoleniowiec Miedzi II Legnica. - Jestem daleki od krytyki zawodników, że to tylko 1:0. Powiem uczciwie, że jeżeli ktoś był czternaście godzin temu w Gdańsku, jechał całą noc i tutaj potrafił grać na bardzo wysokim poziomie, to pełen szacunek. Przy takich zawodnikach ci młodsi mogą się uczyć. Jestem bardzo dumny ze swojego zespołu i mu gratuluję - dodawał.

Przewaga legniczan wyraźniej uwidoczniła się dopiero po przerwie. W pierwszej połowie mecz toczył się na zasadzie cios za cios i obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie bramek. Zielono-niebiesko-czerwoni z szatni wyszli odmienieni. 

- Nie było żadnej męskiej rozmowy, był zwykły dialog, żaden monolog. Porozmawialiśmy o tym, co nie wychodzi, o sposobach na przeprowadzenie ataku w drugiej połowie i cieszy mnie, że uspokoiliśmy grę. Przez pierwsze dwadzieścia minut byliśmy za często na swojej połowie, a w drugiej odsłonie widocznie przenieśliśmy grę na połowę przeciwnika. Stąd też sytuacje i to, że byliśmy troszeczkę konkretniejsi niż w pierwszej odsłonie - zaznaczał trener Bella.

Rezerwy Miedzi zwycięstwem zrewanżowali się za porażki z polkowiczanami w ubiegłym sezonie, a jednocześnie odbili sobie za zeszłotygodniowe niepowodzenie w wyjazdowym starciu z Ruchem Radzionków. 

- W piłce nożnej dobrze jest zawsze jeden dzień. Dzisiaj cieszy mnie to zwycięstwo, ale już od jutra zaczynamy pracę do kolejnego meczu. Z perspektywy tygodnia nasza gra naprawdę nie uległa większej zmianie. Graliśmy z Ruchem bardzo dobrze, a przespaliśmy dziesięć minut. Tutaj nie mieliśmy momentów, w których przez dłuższy czas byliśmy w zawieszeniu. Tu byliśmy cały czas skoncentrowani i byliśmy w stanie ten mecz wygrać - kończył Radosław Bella.

trzecia liga Miedź II Legnica Radosław Bella Górnik Polkowice derby runda jesienna sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.