X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Legnica: Miasto potrzebuje stomatologa szkolnego. Czasu jest mało

Legnica: Miasto potrzebuje stomatologa szkolnego. Czasu jest mało

Urząd Miasta Legnicy poszukuje wykonawcy programu, który w ramach kontraktu z NFZ będzie udzielał świadczeń zdrowotnych dzieciom i młodzieży w zakresie stomatologii w gabinecie zorganizowanym przez miasto na terenie wybranej szkoły publicznej.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych pod numerem telefonu 76 7212253 do 23 sierpnia 2018 roku.

Pomysł szkolnych gabinetów dentystycznych powstał z inicjatywy Ministra Zdrowia, który ogłosił konkurs ofert na wybór realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.

Celem głównym programu jest objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży efektywną opieką stomatologiczną, podniesienie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców oraz kształtowanie umiejętności i nawyków dbania o zdrowie jamy ustnej poprzez projekty edukacyjne w ramach programu.

Na utworzenie takiego gabinetu w ramach konkursu miasto może otrzymać dofinansowanie do 115 tys. zł na zakup sprzętu stomatologicznego, niezbędnego do prowadzenia świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży. Odpowiednie pomieszczenie na ten cel zapewni miasto.

Przystąpienie do konkursu jest jednak uwarunkowane spełnieniem łącznie kilku wymagań, z których najważniejszym jest zawarcie porozumienia o współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, udzielającym świadczeń na podstawie umowy z NFZ lub podmiotem, który przystąpi do konkursu na udzielanie takich świadczeń oraz z podmiotem, który będzie realizował działania z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej określone w projekcie.

stomatolog szkolny gabinet szkolny świadczenia zdrowotne NFZ Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.