X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


To już ostatnie dni przed startem wrocławskiego triathlonisty w Mistrzostwach Świata w RPA!

To już ostatnie dni przed startem wrocławskiego triathlonisty w Mistrzostwach Świata w RPA!
DATEV Challange Roth 2017 na dystansie długim. Dystans IRONMAN. Jacek Marciniak uzyskał czas 09:57:30.

To już ostatnie dni, które dzielą triathlonistę, Jacka Marciniaka, od startu w prestiżowych zawodach - Mistrzostwach Świata Ironman 70,3 w Republice Południowej Afryki. Jacek Marciniak w Afryce startuje 2 września.

W zawodach reprezentować będzie Polskę, Dolny Śląsk, Wrocław i wrocławską Fundację „Potrafię Pomóc". To start w dobrej sprawie – triathlonista jest ambasadorem fundacji. Startując, propaguje wiedzę o ważnym projekcie – budowie pierwszego w Polsce Domu Samodzielności dla Osób Dorosłych z Zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu. Za pięć lat dom powstanie we Wrocławiu, będzie częścią rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc".

https://potrafiepomoc.org.pl/kompleks-potrafie-pomoc-szczegoly-i-wizualizacje/

https://potrafiepomoc.org.pl/kampania-spoleczna-to-nie-jest-bajka-zespol-pradera-williego-skazani-na-wieczny-glod/

Jacek Marciniak do pomocy fundacji zachęca przedsiębiorców. To już ostatni dzwonek, żeby dołączyć do drużyny ludzi dobrej woli, by kibicować i pomagać! Szansa, żeby dołożyć własną cegiełkę do projektu, który pomoże wielu potrzebującym!

Oto zasady: Jacek Marciniak proponuje, by przedsiębiorcy, którzy chcieliby pomóc w budowie kompleksu, włączyli się w rywalizację Mistrzostw Świata w RPA. W RPA, w kategorii M 40-45 (mężczyźni w wieku od 40 do 45 lat) wystartuje około 500 - 600 zawodników, wśród nich Jacek Marciniak. Ambasador Fundacji „Potrafię Pomóc" chciałby się znaleźć się wśród najlepszych, zakończyć zawody w pierwszej setce. Proponuje, by przedsiębiorcy, którzy chcą poczuć atmosferę mistrzostw, mogli włączyć się w doping, jednocześnie wspierając podopiecznych fundacji.

Pomysł polega na tym, by po zawodach firmy na konto fundacji wpłaciły 5 zł za każdego zawodnika, którego Jackowi Marciniakowi uda się prześcignąć (oczywiście jest to kwota sugerowana, firmy mogą zadeklarować większą lub mniejszą sumę). Każda firma i każda osoba wielkiego serca, która chciałaby w taki sposób uczestniczyć w triathlonie, jest mile widziana. Z fundacją można się skontaktować poprzez adres mailowy fundacja@potrafiepomoc.org.pl . A tu szczegółowe wyliczenie Jacka (źródło: https://www.facebook.com/endutrition/):

„Każda zawodnik szybszy ode mnie na mecie, każda stracona minuta i sekunda na trasie, to mniejsza pomoc dla fundacji – rachunek jest prosty:

1. firma deklaruje 5 zł za każdego wyprzedzonego zawodnika na finiszu zawodów;

2. w kategorii startuje 500 zawodników. Ja dobiegam na 100 pozycji;

3. za mną pozostało 400 zawodników. 400 x 5 = 2000. Czyli na konto Fundacji „Potrafię Pomóc" wpływa 2000 zł".

Jacek Marciniak wspiera fundację między innymi dlatego, że jego zdaniem rodzice wszystkich dzieci, które borykają się z niepełnosprawnością i wadami genetycznymi, zmagają się z takim prywatnym, codziennym, życiowym triathlonem.

Podopieczni fundacji borykają się z różnymi problemami, wielu z nich urodziło się z rzadkimi chorobami. Zespół Pradera-Williego, czyli choroba wiecznego głodu, to jedna z takich chorób. Jej głównymi objawami są głód, którego nie można zaspokoić i poważne zaburzenia zachowania. Brak odpowiedniej kontroli może doprowadzić nawet do śmierci chorego. W wybudowanym za 5 lat we Wrocławiu domu samodzielności zamieszkają osoby dorosłe, urodzone z Zespołem Pradera-Williego, którymi rodzice z różnych przyczyn nie będą mogli już się opiekować.

Fundacja „Potrafię Pomóc" istnieje już 10 lat. Wspiera około 600 podopiecznych z całej Polski. We Wrocławiu prowadzi Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z przedszkolnym punktem terapeutycznym oraz z zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju.

Więcej informacji o Fundacji „Potrafię Pomóc" i Ośrodku dla Wyjątkowych Dzieci można znaleźć tutaj:

http://www.potrafiepomoc.org.pl/

https://www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomoc/

https://www.wyjatkowedzieci.com/

mistrzostwa świata Ironman Jacek Marciniak Fundacja Potrafię Pomóc

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.