X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Legnica: Flaga Legnicy zawiśnie w Himalajach

Legnica: Flaga Legnicy zawiśnie w Himalajach

Legnickie małżeństwo, Agnieszka Kominek i Grzegorz Tomaszewski, już wkrótce wyjadą na wyprawę w Himalaje. Biorą oni udział w projekcie zorganizowanym dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pn. Polskie Himalaje 2018.

Otrzymali finansowe wsparcie od miasta. Legnicką flagę zawieszą po wejściu na szczyt Kala Pattar wysokim na 5623 metry.

31 sierpnia podczas konferencji prasowej w Ratuszu spotkali się z zastępcą prezydenta Legnicy, Krzysztofem Duszkiewiczem i dziennikarzami.

Cieszymy się, że legniczanie kochają nie tylko piłkę nożną, ale mają też inne sportowe pasje, jak np. górskie wyprawy – mówił Krzysztof Duszkiewicz. – Dlatego prezydent postanowił udzielić im wsparcia w wysokości 5 tys. złotych na zakup odpowiedniego wyposażenia i specjalistycznej odzieży opatrzonej legnickimi emblematami promocyjnymi.

Nasze miasto będziemy z dumą reprezentować na „dachu świata”. Jesteśmy miłośnikami górskich wypraw. Jeździmy tam również na nartach. Znamy polskie góry, Alpy z Mont Blanc i te na Kaukazie. Teraz przed nami wyprawa marzeń – powiedział Grzegorz Tomaszewski.

– Przygotowania trwały dwa lata – dodaje pani Agnieszka. – Sporo wyrzeczeń. Spędzimy pod Mount Everestem trzy tygodnie w grupie 400 uczestników. Weźmiemy udział w wejściu do bazy pod Mount Everestem i na jeden z pięciotysięczników. Na miejscu wylądujemy 8 października. Poprowadzi nas wyśmienita przewodniczka, himalaistka Anna Czerwińska.

Inicjatorami projektu Polskie Himalaje 2018 są wybitni wspinacze - Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, pierwsi zdobywcy Mount Everestu zimą (1980 r.). Ideą jest przede wszystkim upamiętnienie największych sukcesów Polaków w historii alpinizmu, którzy swymi podbojami rozsławili imię Polski, a wszyscy bywali w Katmandu, skąd zazwyczaj zaczynali swe wyprawy.

Agnieszka Kominek Grzegorz Tomaszewski Polskie Himalaje 2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.