X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami

Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami

W piątek, 7 września z trojaczkami spotkała się prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która przekazała prezent od siebie, czyli monitor oddechu. Miasto sfinansuje także pakiet specjalistycznych szczepień dodatkowych dla dzieci.

Antoś, Tosia i Pola przyszli na świat 12 lipca. Dzieci urodziły się w 32 tygodniu ciąży i wszystkie trafiły do inkubatorów. Najdłużej, bo prawie 2 miesiące na powrót do domu czekał Antoś. Szczęśliwi rodzice, Monika Panek i Michał Bielecki oraz starsza trzyletnia siostra Amelka są już razem.

Dla rodziny informacja o tym, że będą mieć trójkę dzieci, była dużą niespodzianką. Najbardziej zaskoczona była jednak starsza siostra Amelka.

Ogromnie się cieszymy, że nasze dzieci są już w domu. Są grzeczne, ładnie śpią i szybko przybierają na wadze. Starsza córka bardzo nam pomaga i cieszy się, że ma rodzeństwo. Jednak na początku, kiedy najpierw przywieźliśmy córeczki, później po miesiącu syna - dopytywała, czy już więcej dzieci nie będzie u nas w domu – mówiła podczas spotkania Monika Panek, dumna mama świdnickich trojaczków.

Powrót dzieci do domu to radość dla rodziny, ale także obowiązki i duże wydatki. Rodzice są bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które ich wsparły. Otrzymali mnóstwo pampersów i ubranek.

To ogromna radość dla rodziców, a jednocześnie spory wysiłek finansowy, aby utrzymać tak liczną rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego postanowiliśmy wspomóc tę rodzinę oraz każdą kolejną w której urodzi się troje i więcej dzieci, finansując im pakiet szczepień dodatkowych. Podjęłam także decyzję, że przygotujemy projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miejskiej i zwrócimy się do radnych o wyrażenie zgody na wynajmem lokalu komunalnego dla tej rodziny – mówiła, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie – ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków dwa lata temu – Laura, Klara i Jagoda Dyrcz urodziły się w marcu 2016 roku, a sześć lata temu na świat przyszli: Nadia, Adrian i Dorian Rawscy.

świdnickie trojaczki Beata Moskal-Słaniewska prezydent Świdnicy

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.