X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Legnica: Przebudowa al. Piłsudskiego. Odkryto dawną drogę do Koskowic

Legnica: Przebudowa al. Piłsudskiego. Odkryto dawną drogę do Koskowic

Po zdarciu warstwy asfaltu na wyłączonej z ruchu jezdni północnej al. Piłsudskiego odsłonięty został fragment starej brukowanej drogi do Koskowic.

Ta zbudowana przed wojną droga z kostki brukowej miała szerokość około 7 metrów. Jeździliśmy nią jeszcze w latach 70. XX wieku. Podczas budowy dwujezdniowej arterii (obecnie al. Piłsudskiego) została przykryta asfaltem.

To kolejne ciekawe odkrycie drogowe – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Kostka z tej jezdni zostanie zdjęta i będzie służyła do remontu innych brukowanych ulic w mieście.

Przypomnijmy, że na przebudowywanej al. Piłsudskiego zakończyły się niedawno roboty drogowe na jezdni południowej, po której teraz jeździmy. Roboty prowadzone są po stronie północnej.

Inwestycja obejmuje obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zbudowane będzie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń w pasie drogowym poddana rekultywacji. Przy nowym rondzie turbinowym powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych. U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie.

Inwestycja kosztuje ok. 7,94 mln zł. Miasto otrzymało na nią dotację w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” w wysokości ok. 2,8 mln zł.

al. Piłsudskiego jezdnia północna roboty drogowe droga do Koskowic

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.