X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Nominowani w konkursie „ostatni bankiet prezydenta"

Nominowani w konkursie „ostatni bankiet prezydenta

Oto piętnastka finalistów konkursu na najlepsze opowiadanie.

Jednym z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA, który co roku odbywa się we Wrocławiu, są konkursy literacki i translatorski – wyjątkowa szansa dla wszystkich pisarzy i tłumaczy przed debiutem. W tym roku konkurs na najlepsze opowiadanie organizowany był pod hasłem „ostatni bankiet prezydenta". Zgłosiło się ponad 290 autorów mieszkających w Polsce, ale również m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu

Daniel Odija, kurator tegorocznego konkursu, nominował do nagrody głównej piętnaście tekstów. To nie był łatwy temat do opracowania – mówi kurator. Pojęcie władzy wymusza pewnego rodzaju schemat fabularny. Wyróżnione prace ten schemat przełamały, jednocześnie są po prostu dobrze napisane. To opowiadania, z których można wyczytać literacki talent. A talent poparty zdyscyplinowaną pracą może zaowocować w przyszłości ciekawymi dziełami. To dostrzegłem w tych tekstach. Pisarski potencjał ich autorów.

Nominowani autorzy zostaną zaproszeni na bezpłatne warsztaty twórczego pisania, które odbędą się 6 i 7 października 2018 we Wrocławiu. Laureata głównej nagrody poznamy 6 października, w trakcie prezentacji 14. MFO.

 1. Aleksandra Borowiec, Elpresidente, Warszawa
 2. Małgorzata Boryczka, Bocian, Kozienice
 3. Maciej Dobosiewicz, Pod lampą, Poznań
 4. Ian Giedrojć, Zemsta w akwarium, Bydgoszcz
 5. tomasz.ka, Ostatni bankiet prezydenta, Poznań
 6. Angelika Kopaczewska, Północ, południe, Wrocław
 7. Łukasz Kosik, Salon na Kartuskiej, Gdynia
 8. Katarzyna Kowalewska, Gdy ogarnia mnie strach, Grodzisk Mazowiecki
 9. Przemek Morawski, Ta ostatnia niedziela, Boguszyce
 10. Katarzyna Pochmara-Balcer, Wandzia, Warszawa
 11. Barbara Sadurska, Pełnia, Kraków
 12. Magdalena Siemieńska-Bałuk, Eulalia, Wrocław
 13. Jacek Weichert, Mistrzowski finisz, Warszawa
 14. Bartek Zdunek, Mniszek lekarski, Warszawa
 15. Małgorzata Żarów, Jak się zabija homary, Warszawa

ostatni bankiet prezydenta międzynarodowy festiwal opowiadania

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.