X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Aneta Kucharzyk chce zjednoczyć mieszkańców Jawora

Aneta Kucharzyk chce zjednoczyć mieszkańców Jawora

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd burmistrza Jawora Aneta Kucharzyk przedstawiła swój program dla miasta. Jak przekonuje, jest to program konkretów, a nie obietnic.

Podczas konferencji prasowej poseł Elżbieta Witek streściła program samorządowy formacji rządzącej krajem oraz projekty rządowe, dedykowane lokalnym wspólnotom. To m.in. zadeklarowane przez premiera Mateusza Morawieckiego 5 miliardów w ciągu roku na drogi lokalne, większe pieniądze na budżety obywatelskie czy programy Ministerstwa Sportu poświęcone specjalnym strefom aktywności. Gwarantem skutecznego pozyskiwania środków rządowych ma być właśnie kandydatka PiS-u Aneta Kucharzyk.

- Mieliśmy kilku kandydatów na ten urząd, ale wygrała tę konkurencję pani Aneta Kucharzyk. Jaworzanka, znana niektórym pod panieńskim nazwiskiem Deszczułka. Sto procent komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Jaworze, a także zarząd okręgowy zatwierdził kandydaturę Anety na burmistrza miasta Jawora. Zdecydowało o tym przede wszystkim to, że jest młoda, pełna energii i wielu pomysłów, bardzo uczciwa, kompetentna, zdeterminowana i chce powalczyć o fotel burmistrza nie dla siebie, ale by zrobić coś dobrego dla Jawora i dla jaworzan - przedstawiała kandydatkę poseł Elżbieta Witek.

Aneta Kucharzyk ma 34 lata, wykształcenie wyższe, a obecnie pracuje w Departamencie Obsługi Inwestora Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Społecznie pełni funkcję przedstawiciela wojewody w Radzie Społecznej Przychodni Rejonowej w Jaworze, wcześniej pełniła funkcję dyrektora biura poselskiego Elżbiety Witek. Swój program Kucharzyk oparła na pięciu filarach, którymi są bezpieczeństwo mieszkańców, ochrona zdrowia jaworzan, edukacja dzieci i młodzieży, sport i rekreacja oraz przedsiębiorczość i rozwój. 

- Po rozmowach z mieszkańcami uświadomiłam sobie jak bardzo Jawor jest podzielony, jak bardzo wytworzone zostały sztuczne podziały: my - oni. Chcę łączyć mieszkańców Jawora a nie ich dzielić. Chcę zasypać te granice. Dlatego moim głównym celem, zaraz po wygranych wyborach, będzie jednoczenie mieszkańców Jawora. Powstanie Forum Dialogu Społecznego, gdzie mieszkańcy będą mogli wspólnie z burmistrzem rozmawiać o najważniejszych problemach. Cztery lata temu niektórzy mieszkańcy apelowali do obecnego burmistrza, przychodzili do niego z gotowymi projektami do realizacji, ale władza na to nie reagowała i nie słuchała - mówiła Aneta Kucharzyk.

Kandydatka PiS zamierza usprawnić komunikację w mieście poprzez budowę mini-rond, ścieżek rowerowych oraz zlikwidowanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych czy prowadzących wózki z dziećmi, zwłaszcza w przypadku chodników, które obecnie nie są dostosowane dla potrzeb takich osób. Kucharzyk planuje również rozbudować sieć monitoringu miejskiego. W przypadku ochrony zdrowia zamierza uruchomić bezpłatne programy do wczesnego wykrywania groźnych chorób i profilaktyki oraz programy diagnozy i leczenia wad postawy wśród młodzieży szkolnej. 

W programie kandydatki znalazło się pozyskanie funduszy z programów rządowych na zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, modernizacja obiektów sportowych jaworskich szkół w oparciu o programy ministerialne, wdrażanie jasnych zasad przyznawania wsparcia finansowego klubom sportowym, rewitalizacja Parku Miejskiego, likwidacja opłaty targowej dla jaworskich kupców, utworzenia Jaworskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz uruchomienie programu "czyste miasto". Przede wszystkim kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zapowiada skuteczne wprowadzanie projektów rządowych do jaworskiego samorządu.

- Mój program dla Jawora jest spójny z programem rządowym. Mój program na Jawor to konkrety, nie obietnice. Bo obietnic to było wiele cztery lata temu. Wszyscy bardzo dobrze pamiętamy kolorowe obietnice, ale to już było. Wystarczy spojrzeć jak Jawor wygląda dzisiaj - zauważała Aneta Kucharzyk.

Kucharzyk przedstawiła także własną koncepcję rozbudowy basenu.

- Mam już dosyć słuchania na temat basenu miejskiego. Pytam się ile jeszcze czasu potrzeba obecnemu burmistrzowi na te wszystkie analizy, aneksy, dodatkowe badania? A basenu i tak nie ma. Na basen, który funkcjonowałby w naszym mieście trzy, a być może cztery miesiące, bo taka jest prawda. Nie mieszkamy w klimacie tropikalnym, żeby ten basen był czynny przez dwanaście miesięcy. Dlatego w swoim programie proponuję rozbudowę obecnego obiektu Krytej Pływalni "Słowianka" o dodatkowy moduł - basen letni z ruchomym, krytym zadaszeniem oraz rozbudowę o zaplecze rehabilitacyjno-sportowe. Takie rozmowy są już podjęte w Ministerstwie Sportu i wiem, że na taką rozbudowę obiektu pieniądze są - podkreślała Aneta Kucharzyk.

Poseł Elżbieta Witek zapowiedziała również, że w trakcie kampanii wyborczej przedstawiony zostanie kandydat na zastępce burmistrza, ale na nazwisko musimy jeszcze poczekać. 

Aneta Kucharzyk PiS Prawo i Sprawiedliwość kandydatka na burmistrza wybory burmistrza burmistrz Jawora wybory samorządowe wybory 2018 wybory gmina Jawor Gmina Jawor

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

zefir
zefir 16 września 2018 o 01:12

PiS górą. Tylko Pani Aneta Kucharzyk jest osobą godną miana burmistrza.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.