X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Starosta polkowicki z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”

Starosta polkowicki z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”

Do rąk starosty polkowickiego trafiła również Honorowa Statuetka Związku Powiatów Polskich. To wyróżnienie nadaje Związek Powiatów Polskich z okazji 20-lecia funkcjonowania powiatów.

11 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie Związek Powiatów Polskich wspólnie z Biurem Programu Niepodległa organizował Zgromadzenie Jubileuszowe ZPP, podczas którego starosta polkowicki Marek Tramś otrzymał honorowy tytuł i statuetkę Samorządowiec 20-lecia.

– Bycie samorządowcem to musi być pasja. Spośród rożnych funkcji, jakie pełniłem muszę podkreślić, że bycie samorządowcem to najbardziej wdzięczna rola, te rozmowy z mieszkańcami zawsze były budujące  mówił Marek Tramś odbierając wyróżnienie. Tytuł ten dedykuje wszystkim mieszkańcom powiatu polkowickiego, współpracownikom i mojej rodzinie, którzy zawsze wspierali mnie w działaniach samorządowych. To nasz wspólny tytuł i wyróżnienie – pokreślił starosta polkowicki.

Tytułem Samorządowiec 20-lecia uhonorowano dwudziestu starostów i prezydentów z całej Polski.

Zgromadzenie jest zjazdem Delegatów reprezentujących powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz gości związanych z samorządem powiatowym poprzez pełnioną w przeszłości lub obecnie funkcję, czy też darzących życzliwością aktywność Związku Powiatów Polskich.

Wydarzenie to odbywa się w gościnnym również po latach Zamku Królewskim – miejscu, w którym 20 lat temu odbyło się uroczyste wręczenie Aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.

Rok 2018 jest dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. W tamtym okresie odradzał się także samorząd terytorialny będący podwaliną pod budowanie wolnego państwa polskiego. Z kolei 20 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym.

Pogram Zgromadzenia Jubileuszowego składa się będzie z 5 głównych bloków:

  • Sesja inauguracyjna, podczas której – po uroczystym otwarciu – przedstawione zostanie krótkie kalendarium odradzania się samorządu terytorialnego – fundamentu państwowości niepodległej Polski.
  • Sesja prezentująca „Raport XX-lecia powiatów w Polsce”.
  • Wystąpienia inauguracyjne znamienitych gości.
  • Jubileuszowa sesja plenarna pt. „Refleksje 2018+ z dwóch perspektyw. Ma to być dwugłos osób związanych z tworzeniem podwalin i pracą przy reaktywowaniu samorządu powiatowego oraz osobami na których spoczywa dzisiaj odpowiedzialność za przyszłość i dalszy rozwój samorządności w Polsce.
  • Uroczysta Gala Jubileuszowa. Moment, w którym wręczone zostaną Honorowe Statuetki Związku Powiatów Polskich wraz z nadanymi tytułami „Starosta 20-lecia” oraz „Prezydent 20-lecia”.

Samorządowiec 20-lecia Starosta polkowicki Marek Tramś

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.