X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Legnica: Szansa na jeszcze więcej rowerów miejskich i stacji

Legnica: Szansa na jeszcze więcej rowerów miejskich i stacji

Przedstawiciele legnickich firm skorzystali (13 września) z zaproszenia prezydenta Tadeusza Krzakowskiego do udziału w spotkaniu na temat rozbudowy systemu Legnickiego Roweru Miejskiego o tzw. sponsorowane stacje i pojazdy.

Pierwsza tego rodzaju stacja pojawiła się w mieście 1 września. Jej sponsorem jest Centrum Handlowe Auchan Legnica. Dzięki jej uruchomieniu liczba rowerów dostępnych dla użytkowników wzrosła o dodatkowe 10. Można z niej korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji wypożyczeń LRM. Dzięki niej klienci centrum handlowego zyskali łatwiejszy dojazd na zakupy, a pracownicy – do pracy.

Sponsorowane przez przedsiębiorstwa rowery mogą wypożyczyć wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych.

Dla nas każda nowa stacja jest cenna, bo rozbudowuje system, dlatego zachęcam sektor prywatny do sponsorowania alternatywnego, przyjaznego dla ludzi i środowiska transportu publicznego – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – To opłaci się firmom, ich pracownikom i klientom. Przyniesie też korzyści reklamowe.

Partnerem dla zainteresowanych firm będzie operator legnickiego systemu - Nextbike, lider rowerów miejskich na polskim rynku. Zajmuje się on dyslokacją sprzętu, jego obsługą i konserwacją.

Stacje sponsorskie w Polsce lokowane są głównie przy centrach handlowych, dużych biurowcach, osiedlach mieszkaniowych, parkach technologicznych czy bankach.

Obecnie Legnicki Rower Miejski składa się z 12 stacji wypożyczeń i 108 rowerów. Tylko w tym sezonie skorzystano z nich już ponad 20 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 6.600 użytkowników.

Być może wkrótce te ilości znacznie się zwiększą, dzięki partnerstwu z prywatnym biznesem.

rower miejski Legnicki Rower Miejski Auchan Legnica Nextbike

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.