Arkadiusz Klinger kandydatem Kukiz‛15 na prezydenta Lubina

Arkadiusz Klinger kandydatem Kukiz‛15 na prezydenta Lubina

Kukiz‛15 oficjalnie przedstawił kandydata na prezydenta Lubina, liderów list miejskich oraz list do sejmiku. Szansą na wprowadzenie nowej jakości w zarządzaniu miastem ma być Arkadiusz Klinger.

- Trzeba być prezydentem wszystkich mieszkańców, także tych chcących coś innego niż sam prezydent. Bywają trudne rozmowy, ale trzeba prowadzić dialog - podkreśla Arkadiusz Klinger, który w głównej mierze stawia na dialog z mieszkańcami tworzącymi lokalną wspólnotę. 

Ważną kwestią w programie Kukiz‛15 będzie również stwarzanie warunków dla młodzieży do dalszego rozwoju w Lubinie, także w kontekście tworzenia miejsc pracy, w tym poza branżą górniczą. Tak, aby jak najwięcej młodych mieszkańców decydowało się na pozostanie w mieście i związanie z nim przyszłości.

- Młodzież wyjeżdża z naszego regionu, stawiamy na to, by tę młodzież u nas zatrzymać. Chcemy stworzyć możliwości zarobkowania i kształcenia w innych kierunkach niż tylko KGHM - zauważa Arkadiusz Klinger.

Z kolei wicemarszałek Stanisław Tyszka przedstawił założenia programowe Kukiz‛15 dla samorządu.

- Nie obiecujemy w taki sposób jak obiecują partie polityczne czy inni lokalni samorządowcy. Nie obiecujemy kupować głosów obywateli za ich własne pieniądze. Nasza kampania opiera się na trzech filarach. To po pierwsze kwestia zrównoważonych budżetów. Uważamy, że samorządy powinny wydawać tyle, ile otrzymują w podatkach. Druga kwestia, to kwestia przejrzystości, jawności finansów lokalnych. Obywatele, mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co wydawana jest każda złotówka z ich pieniędzy. To jest kwestia przedstawiania map wydatków, to jest kwestia jawności przy naborze do urzędów, spółek miejskich, żeby nie było układów rodzinnych i zatrudniania po znajomości. Wreszcie to sprawa oddania władzy obywatelom. Po to przyszliśmy do polityki jako ruch ogólnopolski, jako pierwszy ruch obywatelski od 28 lat w Sejmie. Oddanie władzy obywatelom to nie tylko słuchanie ich głosu co 4 czy 5 lat, tylko na co dzień. To kwestia bieżących konsultacji, wykorzystania takich instrumentów jak panele obywatelskie. To kwestia uruchomienia rzeczywistych, prawdziwych referendów lokalnych. To również kwestia korzystania z obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej - podkreśla Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Liderami miejskich list Kukiz‛15 w Lubinie będą Anna Jasińska, Krzysztof Jóźwiak, Paweł Turkiewicz i kandydujący na urząd prezydenta Arkadiusz Klinger. Listy w wyborach do Rady Powiatu otworzą Katarzyna Sobka, Anna Wodawska, Marek Czaja, Małgorzata Cirko, Tomasz Fedyna oraz Przemysław Iwan.

Z kolei lokomotywami dolnośląskich list Kukiz'15 do sejmiku będą Marcin Królak, Krzysztof Beczek, Jerzy Piotrowski i Gracjan Chorodyniuk.

Arkadiusz Klinger Stanisław Tyszka Kukiz 15 wybory samorządowe wybory 2018 wybory powiat gmina sejmik

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.