Wybierzmy czyste powietrze

Wybierzmy czyste powietrze

Dolnośląski Alarm Smogowy ocenia antysmogowe programy kandydatów i kandydatek na Prezydenta Wrocławia.

Działacze Dolnośląskiego Alarmu Smogowego (DAS) zapytali kandydatów i kandydatki na Prezydenta Wrocławia o ocenę jakości powietrza w mieście i pomysły na jego poprawę. Swoje odpowiedzi przesłało siedmiu z dziesięciu startujących w najbliższych wyborach samorządowych: Marta Lempart, Jerzy Michalak, Katarzyna Obara, Mirosława Stachowiak-Różecka, Jacek Sutryk, Małgorzata Tracz i Artur Zborowski. Prawie wszyscy uznali smog za jeden z najważniejszych problemów Wrocławia.

Cieszymy się, że większość kandydatów nie zbagatelizowała problemu – mówi Arkadiusz Wierzba (DAS) – doceniamy też poziom szczegółowości przesłanych odpowiedzi. Odpowiedzi publikujemy na naszej stronie w formie antysmogowego latarnika przedwyborczego:

http://dolnoslaskialarmsmogowy.pl/wybory.php

Pod wieloma względami kandydaci i kandydatki prezentują zgodne stanowisko w ocenie sytuacji i proponowanych rozwiązaniach.

Bardzo ważne jest dla nas, że wszyscy zobowiązali się do przeprowadzenia pełnej inwentaryzacji źródeł ogrzewania – dodaje Krzysztof Smolnicki, Prezes Fundacji Ekorozwoju i działacz DAS – wszyscy opowiedzieli się także za zwiększeniem środków na wymianę pieców, doradztwem energetycznym i programem osłonowym, a także za zwiększeniem zakresu kontroli realizacji uchwał antysmogowych.

Różnice między kandydatami i kandydatkami sprowadzają się do szczegółowych rozwiązań, tzn. np. w zakresie metod prowadzenia inwentaryzacji, wysokości kwot przeznaczanych na wymianę kotłów (od 20 do ponad 100 mln rocznie) czy narzędzi kontroli przestrzegania uchwał.

Uważamy, że inwentaryzacja powinna opierać się na wielu zróżnicowanych źródłach informacji, a kwota przeznaczona na wymianę kotłów, doradztwo energetyczne, program osłonowy i etaty dla ekopatroli powinna być jak najwyższa – podsumowuje Smolnicki – Ostateczna decyzja należy oczywiście do wyborców. Niezależnie od tego zamierzamy bardzo skrupulatnie pilnować realizacji wszystkich złożonych w ankiecie obietnic.

DAS Dolnośląski Alarm Smogowy kandydaci na prezydenta Wrocławia

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

opolak
opolak 19 października 2018 o 21:54

Ciepła ( sieci co) nie doprowadzi się do wszystkich budynków. Można częściowo kilka budynków podłączyć do lokalnej ciepłowni na gaz . Inaczej pieców węglowych nie zlikwidujemy, bo wielu mieszkańców nie stać na na mniej szkodliwy węgiel lub gaz. W mieście autobusy, samochody ciężarowe i samochody osobowe tylko na gaz. Parkingi na obrzeżach miasta. Wiemy ile codziennie dojeżdża i wyjeżdża samochodów . Tak więc następne dziesięciolecie czeka nas zimowy smog.

Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.