Świdnica Gminą Przyjazną Rowerzystom

Świdnica Gminą Przyjazną Rowerzystom

Już po raz drugi miasto Świdnica otrzymało wyróżnienie, jako Gmina Przyjazna Rowerzystom, w konkursie ogłoszonym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

W ten sposób ogólnopolska kapituła doceniła miasto m.in. za organizację rosnącej w siłę akcji „Świdnica na rowery”, w której w 2018 roku wzięło udział 1500 uczestników, jako jedną z najciekawszych form promowania zdrowego wypoczynku i tworzenie infrastruktury rowerowej.

– Bardzo mnie cieszy, że otrzymaliśmy to wyróżnienie po raz kolejny. To znak, że nasze działania na rzecz rowerzystów są postrzegane nie tylko wśród świdniczan i cyklistów z okolic odwiedzających nasze miasto, ale też w znacznie dalszych regionach. Kapituła tego konkursu obraduje przecież w oddalonych od Świdnicy o blisko 400 kilometrach Kielcach. W Świdnicy nie tylko promujemy zdrowy styl życia i jazdę na rowerze, ale także tworzymy nową infrastrukturę rowerową, na którą składają się biegnące przez miasto i wybiegające poza nie, ścieżki rowerowe, których w ostatnich latach wybudowaliśmy blisko 10 km. Montujemy także stacje naprawcze i stojaki rowerowe – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i dodaje, że działania zarówno edukacyjne, jak i inwestycyjne na rzecz rowerzystów będą nadal przez miasto kontynuowane.

 W latach 2017-2018 Świdnica była organizatorem oraz partnerem merytorycznym i finansowym dla ngo’sów kilku ważnych wydarzeń promujących aktywny wypoczynek i turystykę rowerową m.in. akcji „Rower Pomaga”, „Świdnica na rowery”, rajdów rowerowych organizowanych przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie, PTTK Świdnica, PTTK „Kołem się toczy”, ZHP Świdnica. Sama też organizowała swoje wydarzenia, w trakcie których zachęcała do aktywności rowerowej, edukowała w zakresie bezpieczeństwa poruszania się na rowerze. Są to przedsięwzięcia, które realizowane są przez pracowników wielu komórek Urzędu Miejskiego Świdnicy i jednostek podległych miastu, w szerokiej kooperatywie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo – policją, strażą pożarną, strażą miejską, służbą zdrowia oraz wieloma organizacjami pozarządowymi, sklepami rowerowymi i lokalnymi firmami, które wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy propagują bezpieczną jazdę na rowerze – wylicza Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki i dodaje, że do tych działań dojdą w przyszłym roku kolejne.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć, które w Świdnicy ujrzy światło dzienne w sezonie 2019, na które zapotrzebowanie zgłaszają sami mieszkańcy, będą lekcje edukacyjne dotyczące kultury poruszania się na rowerze i przepisów. Będą one skierowane zarówno do młodych, jak i starszych świdniczan, do rowerzystów, ale także do kierowców.

rowerzyści gmina przyjazna rowerzystom Świdnica na rowery

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.