Komputery dla świdnickich dzieci z unijnych dotacji

Komputery dla świdnickich dzieci z unijnych dotacji

Zakup sprzętu, oprogramowania i dodatkowe zajęcia to efekt programu pn. „Mozaika edukacyjna”. Miasto Świdnica pozyskało kolejne środki unijne w wysokości blisko 700 tys. zł na realizację tego projektu.

Obejmie on swoim zasięgiem uczniów trzech szkół podstawowych: nr 1, 4 i 8. Całkowita jego wartość to ponad 1 milion 500 tys. złotych. Przedsięwzięcie realizowane będzie w partnerstwie z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, Inspektorią Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko z Wrocławia, Stowarzyszeniem Civis Europae z Lubina oraz Gminą Lubin.

Szkoły doposażone zostaną w sprzęt komputerowy, powstaną nowe pracownie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do Szkoły Podstawowej nr 1 trafi 26 laptopów, 3 urządzenia wielofunkcyjne oraz 3 projektory wraz z ekranem. W Szkole Podstawowej nr 4 dzieci otrzymają 26 laptopów, 2 tablice interaktywne, wizualizer oraz szafkę na przenośne komputery. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 8 wzbogaci się o 18 nowych laptopów, 6 tabletów, aparat fotograficzny, telewizor interaktywny, urządzenie wielofunkcyjne oraz 2 roboty do nauki języka angielskiego. Dodatkowo, pracownie do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych doposażone zostaną również m.in. w mikroskopy, zestawy preparatów a także rzutniki multimedialne.

Oprócz nowego sprzętu szkoły będą miały również możliwość zaproponowania dzieciom dodatkowych, atrakcyjnych działań edukacyjnych. W ramach przyznanych środków zorganizowane zostaną zajęcia pozalekcyjne, wyrównawcze, a także zajęcia doskonalące dla nauczycieli. Uczniowie otrzymają wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i objęci zostaną doradztwem zawodowym.

– Dajemy możliwość dzieciom na rozwijanie ich uzdolnień. Wyrównujemy szanse edukacyjne we wszystkich publicznych placówkach oświatowych w mieście. Przypomnę, że to kolejne środki unijne, które udało się nam uzyskać na ten cel, gdyż już od lutego tego roku w pięciu świdnickich szkołach, za kwotę ponad 1,4 mln złotych realizujemy projekt pn. „Każdy jest ważny” – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Projekt „Mozaika Edukacyjna” realizowany będzie do końca trzeciego kwartał 2020 roku.

Mozaika Edukacyjna komputery unijna dotacja

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.