X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Śląsk i Turów poznali rywali w Pucharze FIBA Europe

Śląsk i Turów poznali rywali w Pucharze FIBA Europe
ksturow.eu

Wrocławianie znaleźli się w grupie M, zespół ze Zgorzelca rywalizował będzie natomiast w grupie I.

Śląsk zagra z tureckim Royal Hali Gaziantep, litewskim  BC Siauliai oraz słowackim BK Interem Bratysława. Rywalami Turowa będą natomiast łotewski BK Ventspils, rumuński BC Timisoara oraz litewskie Pieno Zvaigzdes. W Pucharze FIBA Europe wystąpi także Rosa Radom, która trafiła do grupy J.

Przed losowaniem FIBA pozytywnie zweryfikowała 56 europejskich zespołów, a następnie dokonała  podziału geograficznego na dwie konferencje. W każdej z nich znalazło się siedem czterozespołowych grup. Polskie zespoły zagrają w Konferencji 2.

Do kolejnej fazy grupowej awansują 32 zespoły, po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup pierwszej fazy oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Następnie najlepsza szesnastka zagra już w systemie play-off, aż do wyłonienia najlepszej czwórki, która w dniach 29 kwietnia – 1 maja zagra w Final Four. Pierwsze spotkania nowo utworzonego pucharu, konkurencyjnego wobec Euroligi, zaplanowano na 28 października.

Śląsk Wrocław Turów Zgorzelec Puchar FIBA Europe FIBA Europe

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.