Jakub Jamróg wzmacnia WTS Spartę

Jakub Jamróg wzmacnia WTS Spartę

27-letni Jakub Jamróg podpisał kontrakt z klubem brązowych medalistów PGE Ekstraligi.

Jamróg urodził się 24 czerwca 1991 roku w Tarnowie. Jest wychowankiem miejscowej Unii. W 2012 roku wywalczył z „Jaskółkami” Drużynowe Mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie przeniósł się do Łodzi. W barwach Orła występował do 2016 roku. Rok później powrócił do rodzinnego Tarnowa kończąc sezon jako Mistrz Nice 1. Ligi Żużlowej i awansując do PGE Ekstraligi.

- Zależało mi na tym, aby nadal się rozwijać i walczyć o najwyższe cele. Wrocław jest właśnie takim miejscem. Dołączam do silnej i zgranej drużyny. Myślę, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję. Nie mam wątpliwości, że z trenerem i chłopakami znajdziemy wspólny język - mówi Jakub Jamróg, cytowany przez klubowe media. - Mam nadzieję, że w najbliższym sezonie dam dużo radości wrocławskim kibicom - dodaje.

W sezonie 2018 Jamróg zdobył 100 punktów i 15 bonusów co dało mu średnią 1,742. Głosami kibiców został uznany za „Niespodziankę Sezonu 2018 PGE Ekstraligi”. Dostał ponad 39% głosów i zdecydowanie wyprzedził Fredrika Lindgrena oraz Nickiego Pedersena.

- Jakub ma duży potencjał i już solidne doświadczenie na ekstraligowych torach. Mamy dla niego konkretne i bardzo ważne zadania na sezon 2019. Patrząc na dotychczasowy przebieg jego żużlowej kariery jestem przekonany, że dokonujemy właściwego wyboru - ocenia Dariusz Śledź, trener Betard Sparty Wrocław, cytowany przez klubowe media. - O jego aklimatyzację w nowym miejscu jestem spokojny. To profesjonalista. Już niebawem nasi zawodnicy kończą posezonowe urlopy i zaczynamy wspólną pracę.

PGE Ekstraliga WTS Sparta Wrocław Betard Sparta Wrocław Jakub Jamróg Dariusz Śledź

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.