Ważny sprawdzian przed Olimpią

Ważny sprawdzian przed Olimpią

W sobotę siatkarki Olimpii Jawor czeka jeden z ważniejszych testów w sezonie zasadniczym. Podopieczne trenera Radosława Pokrywy zagrają w Sosnowcu z głównymi faworytkami do wygrania trzeciej grupy drugiej ligi.

Transfery jakie latem przeprowadził Asotra MKS MOS Płomień robiły wrażenie. Do zespołu dołączyło aż dziesięć nowych zawodniczek, a z drużyny z poprzedniego sezonu zostały tylko Karolina Sawaniewicz i Agata Skrzypek. Ekipę z Sosnowca wzmocniła m.in. środkowa Alicja Krusiewicz, która w minionym sezonie jako kapitan zespołu wygrała z Polonią Świdnica naszą grupę drugiej ligi i otarła się o awans na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet. 

To nie jedyna siatkarka o głośnym, jak na drugoligowe realia, nazwisku w szeregach Płomienia. Do zespołu dołączyły choćby atakująca Natalia Pustelnik, która w minionym sezonie awansowała do pierwszej ligi z Mazovią Warszawa, przyjmująca Maja Bodzęta, grająca ostatnio w pierwszoligowej Jedynce Tarnów, czy przyjmująca Magdalena Trojnar - brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski z 2017 roku. Płomień wzmocnił także pozycję libero, na której znalazła się Anna Bartyzel z pierwszoligowych Karpat Krosno.  

Pełny skład drużyny z Sosnowca prezentuje się następująco: Katarzyna Kocel, Sandra Łebek (rozgrywające), Karolina Sawaniewicz, Magda Trojnar, Weronika Wysocka, Majka Bodzęta (przyjmujące), Ewelina Wróbel (przyjęcie/atak), Natalia Pustelnik (atakująca), Paulina Bałtrukiewicz, Agata Skrzypek, Alicja Krusiewicz (środkowe), Anna Bartyzel (libero). Drużynę prowadzą trenerzy Krzysztof Zabielny i Michał Biernacki. W tym zestawieniu trudno doszukać się słabych punktów, więc przed Olimpią naprawdę trudne zadanie.

Start sezonu sosnowiczanek był piorunujący. Płomień wygrał sześć pierwszych spotkań. Sposób na drużynę z Zagłębia Dąbrowskiego znalazła dopiero w ostatniej kolejce Częstochowianka, wygrywając przed własną publicznością 3:1. Pod Jasną Górą przegrała także Olimpia, choć ugrała jednego seta więcej. Wcześniej sosnowiczanki ograły kolejno Jedynkę Siewierz (3:1), TKS Ekobet Tychy (3:1), MKS II Dąbrowa Górnicza (3:1), Amber Kalisz (3:1), MGLKS Oława (3:0) i Polonię Świdnica (3:0).

Na korzyść sosnowiczanek działa także to, że Olimpijki zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach radzą sobie w sali przy Placu Bankowym. Przed własną publicznością jaworzanki pozostają niepokonane, a ostatnio wygrały 3:2 z trzecią Jedynką Siewierz. Na wyjazdach zespół z miasta św. Marcina przegrał już w Pszczynie (0:3), a wcześniej we wspomnianej Częstochowie. Na obcym terenie podopieczne Radosława Pokrywy zwyciężyły jak na razie tylko z przedostatnim MGLKS-em Oława. 

Po ośmiu kolejkach Asotra MKS MOS Płomień zajmuje pozycję wicelidera z 18 punktami na koncie. Prowadzący zespół z Pszczyny ma w dorobku trzy "oczka" więcej, ale też jeden więcej rozegrany mecz. Czwarta Olimpia ma za to trzy punkty mniej niż ekipa z Sosnowca. Jeśli jaworzanki wygrają tracąc co najwyżej jednego seta, dogonią Płomień w tabeli. Będzie to jednak niezwykle trudne zadanie. Strata punktów może oznaczać, że Olimpijki wyprzedzone zostaną przez Częstochowiankę.

Początek meczu w sobotę o godz. 17 w hali MOSiR Sosnowiec-Milowice przy ul. Baczyńskiego 4. Warto wspomnieć, że już w środę 14 listopada o godz. 18 jaworzanki podejmą na własnym parkiecie TKS Ekobet Tychy. Ten mecz, bez względu na wynik w Sosnowcu, wygrać będą musiały...

druga liga Olimpia Jawor Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Majka
Majka 9 listopada 2018 o 09:17

Rzeczywiście w Sosnowcu muszą mieć dużą chęć na pierwszą ligę.

Lubię to! 2
Michał
Michał 8 listopada 2018 o 21:44

Jest pięć drużyn o podobnym potencjale. Najważniejsze, żeby się co czwórki załapać po sezonie zasadniczym.

Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.