(FOTO) Olimpia ogrywa tyszanki

(FOTO) Olimpia ogrywa tyszanki

W czterech setach jaworska Olimpia uporała się z TKS-em Ekobetem Tychy.

Szkoleniowiec Olimpijek w starciu z niżej notowanymi rywalkami mógł sprawdzić w boju siatkarki z szerokiej kadry. Niestety nie udało się uniknąć straty seta.

- Ten drugi set poszedł nie po naszej myśli i trochę nam się wymknął. Może dziewczyny pomyślały, że wygrana przyjdzie łatwo i przyjemnie, a tak wcale nie jest. Druga liga jednak o czymś świadczy i nie możemy nikogo lekceważyć - zauważa Radosław Pokrywa, trener Olimpii. - Absolutnie nie zakładałem sobie, że przegramy tego drugiego seta. Myślałem, że dziewczyny dadzą radę pomimo małych korekt w składzie, ale niestety to jest siatkówka, gra błędów i gdzieś ta końcówka nam nie wyszła. Kilka błędów pod rząd tak się kończy niestety - dodaje.

Olimpijki mają za sobą serię trudnych spotkań z zespołami ze ścisłej ligowej czołówki. Tydzień po tygodniu jaworzanki mierzyły się z PLKS-em Pszczyna, Jedynką Siewierz i Asotrą MKS MOS Płomieniem Sosnowiec. Spotkaniu z TKS-em towarzyszyła więc zdecydowanie mniejsza presja.

- Te trzy ciężkie mecze pokazały jak mocna jest ligowa czołówka, która w tym sezonie się wzmocniła. Dzisiejszy mecz był na doładowanie psychicznych akumulatorów i mam nadzieję, że tak to zadziałało - podkreśla szkoleniowiec zespołu znad Nysy Szalonej.

Przed Olimpią ostatni mecz pierwszej rundy, który odbędzie się w sobotę w Dąbrowie Górniczej. Później nastąpi czas rewanżów i twarda walka o czołową czwórkę.

- Został sobotni wyjazd do Dąbrowy Górniczej. Te wyjazdy nam coś w tym roku nie leżą, ale postaramy się. Na razie żyjemy spotkaniem w Dąbrowie Górniczej, do którego pozostało mało czasu. Sobota tuż, tuż. Zobaczymy co będzie po tym meczu. Będzie chwila na to, by coś przeanalizować, zobaczyć, sprawdzić, pooglądać co było i wtedy będziemy szykować się na to, żeby dojechać do czwórki. Osobiście bardzo chciałbym trójkę, ale zobaczymy - kończy Radosław Pokrywa.

 

Olimpia Jawor - TKS Ekobet Tychy 3:1 (25:22; 21:25; 25:20; 25:14)

Olimpia: Mirosławska, Gajczyk, Grubasz, Szczutkowska, Świętoń, Deptuch, Piszcz, Paluszkiewicz, Szymczyk, Knop, Gul, Kwolek (L), Dębicka (L); trener Radosław Pokrywa

TKS: Kwaśny, Chwałek, Cieśla, Strządała, J. Hanusik, Religa, Poks, M. Hanusik, Dryja, Chłopik (L), Baryła (L); trener Krzysztof Pałka

MVP: Anna Szczutkowska

 

W pozostałych meczach 10 kolejki trzeciej grupy drugiej ligi kobiet:

#VolleyWrocław II - Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec 0:3 (15:25; 10:25; 13:25)

Polonia Świdnica - Amber Kalisz 3:1 (25:12; 25:18; 17:25; 25:17)

PLKS Pszczyna - Jedynka Siewierz 3:0 (25:17; 25:19; 25:10)

Częstochowianka - MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23; 25:16; 25:23)

PAUZA: MGLKS Oława

druga liga Olimpia Jawor Radosław Pokrywa trener Olimpii trener Pokrywa Anna Szczutkowska TKS Ekobet Tychy sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.