„Teraz ja mówię!”, czyli awantura w Radiu Rodzina

„Teraz ja mówię!”, czyli awantura w Radiu Rodzina

Tej debaty między nowymi przedstawicielami wrocławskiej Rady Miejskiej długo nie zapomnimy. Jeśli tak było w studio, to jak będzie na sali obrad?

Kiedy radny Robert Grzechnik (Partia Wolność) odpowiadając na pytanie prowadzącej o Marsz Niepodległości przeczytał fragment Konstytucji, radna Renata Granowska (Platforma Obywatelska) zareagowała w dość zaskakujący sposób. W niegrzeczny sposób zapytała radnego, kto pisał mu to… przemówienie.

Chwilę później Grzechnik zasugerował, że Granowska przerywa mu, ponieważ próbuje przykryć swój brak przygotowania. To rozpoczęło prawdziwą awanturę. Reakcja radnej z Platformy była niemal histeryczna. Granowska krzyczała, że teraz będzie mówić ona i tłukła ze złości rękami w przedmioty w studiu! Po czym zażądała od prowadzącej, aby uspokoiła… radnego Grzechnika!

Radna Granowska komentując Marsz Niepodległości określiła go jako „dziewięć tysięcy osób, które przyszło robić zadymę”. Wypowiedź przerwał jej radny Grzechnik nie zgadzając się z taką oceną marszu, co na nowo podgrzało emocje. Prowadząca uspokoiła sytuację, ale również zwróciła uwagę radnej, że w marszu brali udział nie tylko zadymiarze.

Chcąc zaprotestować przeciwko stygmatyzowaniu uczestników marszu radny Grzechnik użył porównania z marszami Komitetu Obrony Demokracji. Argumentował, że nie każdy kto chodzi na marsze KOD jest winny alimenty i tak samo nie każdy na Marszu Niepodległości jest faszystą. To jednak wywołało furię ze strony radnej. Granowska była aż tak podniecona, że pomyliła partię którą reprezentuje jej rozmówca.

Granowska stwierdziła, że jej oponent jest… obrzydliwy. To jednak nie koniec retorycznych popisów radnej. W pewnym momencie przerwała Grzechnikowi słowami, które kojarzą się z kłótnią między przedszkolakami. Doświadczona pani polityk zaczęła powtarzać… „Ble ble ble”!

 

Renata Granowska od 12 lat pełni funkcję radnej. Otrzymała najwięcej głosów w ostatnich wyborach i jest jednym z rozważanych kandydatów na wiceprezydenta Wrocławia.

Robert Grzechnik po raz pierwszy będzie sprawować funkcję radnego. Jest jak dotąd pierwszym i jedynym reprezentantem Partii Wolność we wrocławskiej Radzie Miejskiej.

 

Nagranie z rozmowy:

http://www.radiorodzina.pl/20703,granowska-i-grzechnik-w-porannygosc-o-marszu-niepodlegosci-i-nowej-radzie-miejskiej/

Platforma Obywatelska Koalicja Obywatelska Partia Wolność konstytucja nacjonalizm Marsz Niepodległości marsz Wrocław radna Robert Grzechnik Renata Granowska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

ta pani to:
ta pani to: 17 listopada 2018 o 21:14

ANTYREKLAMA Wrocławia!!!

Lubię to! 1
Efcia
Efcia 17 listopada 2018 o 17:20

Pani Granowska i jej odrażający styl w tym wywiadzie- tak wygląda buractwo na szczytach władzy! Toż to do komedii Barei się nadaje. Dziw bierze, że tacy ludzie reprezentują Wrocław. Jej "się Pan nie pyta" przejdzie do kabaretu. Jak tą "buraczkę" można wysłać żeby mówił coś publicznie!! Lepiej wygląda niż się wypowiada i dobry materiał do zdjęcia- nic poza tym.

Lubię to! 2
żenada
żenada 17 listopada 2018 o 00:00

Tę rozmowę powinien posłuchać każdy mieszkaniec Wrocławia. A ci co głosowali na tę panią powinni się zastanowić.

Lubię to! 4
kolo
kolo 16 listopada 2018 o 23:54

Ta pani reprezentuje ekipę, która przez kolejne 5 lat będzie rządzić miastem? Bez komentarza... Arogancja władzy to straszna przypadłość...

Lubię to! 4
Radzik
Radzik 16 listopada 2018 o 19:25

"Renata Granowska od 12 lat pełni funkcję radnej. Otrzymała najwięcej głosów w ostatnich wyborach i jest jednym z rozważanych kandydatów na wiceprezydenta Wrocławia." COOOooo!!? Aż musiałem przeczytać dwa razy. Bo nie mogłem uwierzyć że wrocławianie NAPRAWDĘ wybrali (i to nie pierwszy raz!) taką "kulturalną radną" do swojej rady.

Lubię to! 5
Idiot
Idiot 16 listopada 2018 o 18:15

Jak taka *** mogła się dostać do rady???

Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.