Budowlane wygrywają we Wrocławiu

Budowlane wygrywają we Wrocławiu

#VolleyWrocław w trzech setach uległ faworyzowanemu zespołowi z Łodzi.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyły gospodynie, jednak kilka błędów i niezbyt pewne przyjęcie wrocławianek w początkowych fragmentach meczu sprawiły, że przyjezdne objęły prowadzenie 6:3. Podopieczne trenera Marka Solarewicza nie zamierzały jednak ustępować faworytkom nawet na krok, doprowadzając do wyrównania przy stanie 8:8.

Od tego momentu to na prowadzeniu był #VolleyWrocław, to Budowlani. Nerwowo w szeregach gości zrobiło się, gdy na zagrywce stanęła Roksana Wers, w krótkim okresie zdobywając dwa punkty z serwisu (do stanu 14:12). Jeszcze przy stanie 22:21 na prowadzeniu były siatkarki z Dolnego Śląska. Końcówka należała jednak do łodzianek, które zwyciężyły do 23. Partię zakończył atak Aleksandry Rasińskiej w siatkę.

Brązowe medalistki poprzedniego sezonu nie chcąc w drugim secie powtórzyć błędu z początku meczu, rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Łodzianki długo utrzymywały bezpieczny dystans, a w pewnym momencie jeszcze zwiększyły przewagę. Kiedy Natalia Murek nie poradziła sobie z zagrywką Jovany Brakocevic było już 9:16, a trener Solarewicz prosił o czas. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 12:21, a ostatecznie Budowlani wygrali do 17.

W trzecim secie #VolleyWrocław zaczął mocnym uderzeniem. Po asie Natalii Murek mieliśmy wynik 5:2. Chwilę później wydarzyła się nieprzyjemna sytuacja, bowiem wrocławski zespół został osłabiony kontuzją Klaudii Felak. Mimo to, podopieczne trenera Solarewicza zdobyły kolejny punkt, a przyjezdne ratowały się czasem. O kolejną przerwę trener Błażej Krzyształowicz poprosił już przy stanie 10:4.

Gdy na tablicy widniał wynik 16:10 przewaga wrocławianek wydawała się bezpieczna, ale kiedy stopniała do trzech punktów (17:14), to szkoleniowiec gospodyń poprosił o czas. Po bloku  Pencova - Babiczy, przyjezdne dopadły #VolleyWrocław (19:19). Końcówka należała do faworytek, które po zaciętej walce wygrały 25:23.

 

#VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25; 17:25; 23:25)

Sędzia pierwszy: Rafał Pośpiech

Sędzia drugi: Mariusz Fiutek

Sędziowie liniowi: Wojciech Romaniszyn, Piotr Staszewski

Komisarz: Krzysztof Szmydyński

#VolleyWrocław: Wers (11), Rasińska (7), Wołodko, Soter (2), Murek (9), Łozowska (8), Kuziak (L) oraz Gajewska, Felak (3), Piśla; trener Marek Solarewicz

Grot Budowlani: Polańska (7), Brakocevic (19), Pencova (14), Babicz (2), Stoltenborg (6), Urban (5), Stenzel (L), Śmieszek, Tobiasz (2), Łyszkiewicz; trener Błażej Krzyształowicz

MVP: Jaroslava Pencova

LSK.Liga Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław Grot Budowlani Łódź sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

kibic
kibic 30 listopada 2018 o 00:14

Szkoda szczególnie trzeciego seta, który powinien zakończyć się naszym zwycięstwem.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.