Wrocław: W najbliższą sobotę charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych!

Wrocław: W najbliższą sobotę charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych!

Już wkrótce odbędzie się akcja pomocy na sto rowerów! W sobotnie popołudnie we Wrocławiu rozpocznie się charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych na rzecz trzyipółletniego Maciusia Kowalskiego-Obertyna, któremu grozi amputacja nogi.

Sto rowerów stacjonarnych i sto osób, które mają odwagę wziąć udział w kilkugodzinnym maratonie: by zmierzyć się z własnymi słabościami i by pomóc małemu chłopcu! Charytatywny maraton wspólnie organizują wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc” i Fitness Academy Rogowska. Nad przebiegiem imprezy czuwać będzie czterech trenerów indor cycling.

Uczestnicy spróbują jazdy w różnych warunkach, np. górskich, czekają ich między innymi trudne podjazdy czy jazda z obciążeniem. Maratonowi towarzyszyć będzie projekcja multimedialna i muzyka zespołu Tumblin' Flash. The Rolling Stones Tribute Band. Na uczestników czekają niespodzianki!

Maraton rozpocznie się o godzinie 16.00 w sobotę, 1 grudnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona! Żeby wziąć udział w maratonie, należy wpłacić cegiełkę – darowiznę dla podopiecznych Fundacji „Potrafię pomóc”. Do udziału w sobotnim maratonie  zapisywać się można w klubach Fitness Academy przy ul. Rogowskiej, Gagarina i Szybowcowej oraz w Fitness Academy Bielany Wrocławskie i Sky Tower.

Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/events/120389948865094/

http://www.fitness-academy.com.pl/pl/kluby/wroclaw/rogowska/aktualnosci/aktywny-tydzien-w-fitness-academy-rogowska/

https://youtu.be/OpPHILrZJcc .

O szczegóły można też zapytać mailowo: Artur.mucha@fitness-academy.com.pl .

Każdy, kto wrzuci datek do puszki, pomoże podopiecznym wrocławskiej fundacji. Przede wszystkim Maciusiowi Kowalskiemu-Obertynowi, chłopcu, który znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Maciuś urodził się z nerwiakowłókniakowatością typu 1, chorobą, która powoduje zmiany na skórze, w oczach, powstawanie guzów wewnątrz czaszki i w innych miejscach ciała. Guzki mogą stać się złośliwe. Nerwiakowłókniakowatość wywołuje także zmiany kostne. Maciuś ma wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej i strzałkowej. Z tego powodu jego lewa noga wciąż się łamie.

Z tą trudną do leczenia wadą w Polsce rodzi się około trojga dzieci rocznie. Chłopiec pilnie potrzebuje konsultacji specjalistycznych, być może dzięki nim uda się zapobiec amputacji nogi, która mu grozi oraz postępującej utracie wzroku i słuchu! Jednak rodzice chłopca ledwo wiążą koniec z końcem, nie stać ich na prywatne wizyty, tymczasem dla zdrowa Maciusia czas jest kluczowy, czekanie zmniejsza szansę na uratowanie dziecka.

Tu więcej informacji o Maciusiu:

https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-577-maciej-kowalski-obertyn/?galeria=true

Charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych to finał całotygodniowej wspólnej akcji Fundacji „Potrafię Pomóc” oraz Fitness Academy Rogowska, w czasie której uczestnicy podejmują się sportowych wyzwań, zdobywają nagrody i wspierają niepełnosprawne dzieci.

Aktywny Tydzień charytatywny maraton maraton rowerów stacjonarnych akcja charytatywna

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.