Marcin Przychodny nie jest już prezesem Śląska

Marcin Przychodny nie jest już prezesem Śląska

Marcin Przychodny złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WKS Śląsk Wrocław SA. Były już prezes wydał w tej sprawie oświadczenie.

Oświadczenie Marcina Przychodnego:

Szanowni Państwo,

Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu WKS Śląsk Wrocław SA i tym samym kończę pracę na rzecz klubu.

Ostatnie miesiące to czas dużych zmian organizacyjnych w Śląsku. Ustabilizowana została sytuacja finansowa spółki a klub pozbył się znacznej części zadłużenia. Przedłużyliśmy umowę, na lepszych niż dotąd warunkach, ze sponsorem głównym. Dzięki porozumieniu z Akademią Wychowania Fizycznego nasi zawodnicy i wychowankowie mogą korzystać z całego zaplecza naukowego i badawczego uczelni. Otwarte zostały dwa nowe sklepy patronackie, na rynku coraz częściej można spotkać produkty na licencji Śląska Wrocław. Rozpoczęliśmy budowę Klubu Biznesu, którego celem jest przede wszystkim skupienie przedsiębiorców wokół klubu sportowego.

Nawiązaliśmy także współpracę z kilkudziesięcioma klubami i akademiami partnerskimi z całego regionu, dzięki czemu Śląsk ma większe szanse na wyławianie młodych talentów. We wrocławskich szkołach powstały klasy sportowe pod patronatem Śląska Wrocław.

Zdaję sobie sprawę z obecnej pozycji sportowej I drużyny, ale mam przekonanie, że decyzja o przebudowie składu i zainwestowaniu w potencjał młodych zawodników z Polski była słuszna. Zapewne nie ustrzegliśmy się błędów, ale wierzę, że w dłuższej perspektywie ta inwestycja się opłaci i da kibicom wiele powodów do radości.

W tym kontekście kluczowy jest plan przebudowy obiektów przy ul. Oporowskiej na cele Akademii, tak by zyskała ona prawdziwy dom, gdzie Śląsk będzie mógł szkolić zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o jego sile. Projekt ma już rekomendację PZPN oraz Ekstraklasy i teraz oczekuje na decyzję o dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wysiłki wszystkich pracowników klubu, którym chciałbym podziękować za wspólne miesiące pracy.

Następcom życzę powodzenia i wielu sukcesów ze Śląskiem Wrocław.

Śląsk Wrocław Marcin Przychodny prezes Śląska rezygnacja prezesa dymisja prezesa

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.