Legnica włącza się w prace na rzecz ochrony klimatu

Legnica włącza się w prace na rzecz ochrony klimatu

W ramach trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego Narodów Zjednoczonych COP 24, wczoraj (5 grudnia) odbył się tam Szczyt Miejski „Miasta dla Klimatu”. Legnicę reprezentowała wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz.

Legnica jest jednym ze stu polskich miast, które przyjmują Deklarację Katowicką, dotyczącą działań, poprzez platformę internetową, na rzecz klimatu NAZCA (Non-State Aktor Zone for Climate Action). Na ONZ-owskiej platformie rejestrowane są już przedsięwzięcia ponad tysiąca poszczególnych regionów, miast, firm i społeczności obywatelskich, służące ochronie klimatu.

Jadwiga Zienkiewicz podpisała deklarację włączenia naszego miasta do platformy NAZCA, czyli światowej bazy danych o praktycznych działaniach proklimatycznych, zgodnych z regulacjami obowiązującymi w Polsce. Konkretne działania mają służyć m.in. redukcji emisji dwutlenku węgla, walce ze smogiem. wykorzystywaniu odnawialnej i przystępnej cenowo energii, zrównoważonemu i efektywnemu transportowi, infrastrukturze i usługom.  

Przypomnijmy, że Legnica jest jednym z 44 krajowych uczestników projektu pn. Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu. To jedyna taka inicjatywa w Europie. Konkretne zalecenia dla poszczególnych miast, wynikające z analiz i prac specjalistów, przygotowane będą na przełomie 2018-2019 roku i przedstawione władzom miast. Wyznaczą one strategię działań do roku 2030.

ochrona klimatu COP24 Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych Katowice Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.