Punkty jadą do Pałacu

Punkty jadą do Pałacu

Nie było pierwszego w sezonie zwycięstwa #VolleyWrocław przed własną publicznością. Po czterech setach tryumfował Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. W Hali Orbita oglądaliśmy jednak bardzo emocjonujące zawody.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Aż do stanu 12:12 oba zespoły walczyły praktycznie punkt za punkt. Później wrocławiankom zaczęło przytrafiać się jednak więcej błędów i rywalki odskoczyły na 14:17. Wówczas o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Na niewiele się to jednak zdało, bo chwilę później było już 15:19. Bydgoszczanki jeden z punktów zdobyły po błędzie ustawienia zespołu z Dolnego Śląska. Druga przerwa na żądanie szkoleniowca #VolleyWrocław również nie przyniosła skutku. Gospodynie przegrały seta do 18, tracąc ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki.

Drugą partię asem serwisowym rozpoczęła Natalia Murek i miała to być zapowiedź lepszej gry biało-zielonych. Po asie Roksany Wers było już 5:4. Siatkarki z Wrocławia kolejny raz starały się udowodnić, że ten element jest ich mocną stroną. Gdy Natalia Misiuna zaatakowała w aut, a na tablicy widniał już wynik 12:9, trener Piotr Matela poprosił o czas. Pomogło, bo po asie Tamary Gałuchy był już remis 12:12.

Wrocławianki nie zamierzały popełnić błędu z pierwszego seta i po ataku z lewej Natalii Murek, wyszły na prowadzenie 16:14. Ewelina Krzywicka doprowadziła jednak do remisu 18:18, a Patrycja Polak-Balmas zagrywką wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie. Trener Solarewicz ratował zespół czasem. To był początek emocji. Końcówka partii należała jednak do Banku Pocztowego Pałacu, który po twardej walce wygrał 25:23.

Kolejnego seta #VolleyWrocław rozpoczął mocnym uderzeniem. Przy wyniku 10:6 trener Piotr Matela zmuszony był poprosić o przerwę. Bydgoszczanki dopadły zespół z Wrocławia dopiero przy stanie 13:13. Wtedy czas wziął opiekun biało-zielonych. Poskutkowało, bo po pojedynczym bloku Karoliny Piśli dolnośląska drużyna objęła prowadzenie 16:13, a drugą przerwę wykorzystał trener Pałacu. Podopieczne trenera Marka Solarewicza poszły za ciosem, wychodząc na 20:16, by ostatecznie wygrać 25:18.

Spotkanie nabrało rumieńców, a na boisku wciąż trwała zażarta rywalizacja. Magdalena Soter popisała się asem, wyprowadzając zespół na 2:1. To jednak przyjezdne odjechały gospodyniom przy stanie 6:10. Trener Solarewicz poprosił o czas i szybko udało się wrocławiankom odrobić stratę. Po dwóch asach serwisowych Natalii Murek było 11:10 i to trener bydgoszczanek zmuszony był wziąć przerwę!

Na boisku wiele się działo, ale to znów Pałac wyszedł na prowadzenie. Gdy na tablicy widniał wynik 15:18 drugi czas zażądał trener Solarewicz. Wrocławiankom udało się odrobić dwa punkty, a potem przydarzył się atak w siatkę. Decydujące fragmenty należały już do zespołu Piotra Mateli, który wygrał do 25:18 i cały mecz 3:1.

 

#VolleyWrocław - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25; 23:25; 25:18; 18:25)

Sędzia pierwszy: Adam Mituta

Sędzia drugi: Bogumił Sikora

Sędziowie liniowi: Marcin Murdzek, Justyna Jarzębicka

Komisarz: Jerzy Kajzer

#VolleyWrocław: Wers (4), Rasińska (20), Soter (13), Murek (20), Gajewska (3), Łozowska (2), Kuziak (L) oraz Piśla (5), Gancarz (4), Wołodko; trener Marek Solarewicz

Bank Pocztowy Pałac: Polak-Balmas (14), Ziółkowska (7), Misiuna (7), Mazurek (3), Krzywicka (20), Gałucha (9), Jagła (L) oraz Fedusio (1); trener Piotr Matela

MVP: Ewelina Krzywicka

LSK.Liga Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.