(FOTO) Spotkanie wigilijne jaworzan

(FOTO) Spotkanie wigilijne jaworzan

Na jaworskim rynku odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców miasta.

- Nie ukrywam, że bardzo to radosny dla nas dzień grudniowy, kiedy wszyscy tutaj możemy spotkać się na naszym jaworskim rynku. Jest to wymiar symboliczny, bo Boże Narodzenie, wigilia, stół - wszystko to nas łączy w nadziei, w oczekiwaniu na Bożą Dziecinę, na to, aby spotkać się w kręgu najbliższych. Cieszymy się bardzo, że dzisiaj wspólnie, tutaj na rynku, możemy sobie złożyć życzenia, z uśmiechem popatrzeć sobie w oczy, życzyć sobie wszystkiego co najlepsze - mówił burmistrz Emilian Bera.

Następnie dziekan jaworski ks. dr Dominik Drapiewski dokonał poświęcenia opłatków, którymi dzielili się mieszkańcy oraz przybyli goście. Ewangelię odczytał natomiast ks. Krzysztof Cipior, rezydent parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej.

- Niedawno, kilkadziesiąt minut temu oglądaliśmy skoki narciarskie i Polacy znowu pokazali swoją klasę. Skakali bardzo daleko, mamy drugie i trzecie miejsce. Życzę wam drodzy, w imieniu własnym oraz jak było powiedziane wszystkich duszpasterzy Dekanatu Jaworskiego, abyśmy w Nowym Roku i na te święta, potrafili mierzyć jak najdalej, abyśmy potrafili naśladować naszych wspaniałych sportowców, żebyśmy potrafili zdobywać jak najdalsze cele, które są nam potrzebne w życiu rodzinnym, osobistym, zawodowym, społecznym - mówił ks. Waldemar Hawrylewicz, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej.

spotkanie wigilijne wigilia Jarmark Bożonarodzeniowy Jawor

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.