Czas rewanżów

Czas rewanżów

W najbliższą niedzielę #VolleyWrocław rozpocznie rundę rewanżową w Lidze Siatkówki Kobiet. Do stolicy Dolnego Śląska zawita E.Leclerc Radomka Radom.

Po jedenastu spotkaniach zespół z Radomia (10 punktów) plasuje się pozycję wyżej od biało-zielonych, mając w zanadrzu dwa punkty przewagi. Niżej w tabeli znajdują się jeszcze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (7 punktów) i Energa MKS Kalisz (5 punktów). E.Leclerc Radomka wygrała trzy pojedynki (u siebie z #VolleyWrocław i MKS-em Kalisz, na wyjeździe z BKS-em), a w ośmiu musiała uznać wyższość rywalek. Podopieczne trenera Marka Solarewicza mają na koncie jedną wygraną mniej. W ostatniej kolejce (22 grudnia) radomianki przegrały 1:3 w Bydgoszczy, a #VolleyWrocław 0:3 w Rzeszowie.

Wrocławianki wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Okazja nadarza się znakomita. Nie tylko dlatego, że radomianki są jak najbardziej w zasięgu #VolleyWrocław i będzie to niezwykle ważne starcie dla układu tabeli, ale także dlatego, iż dla dolnośląskiego zespołu będzie to rewanż za wyjazdową porażkę. Na inaugurację sezonu E.Leclerc Radomka wygrała u siebie 3:2, choć po dwóch setach wrocławianki prowadziły 2:0. W Święto Trzech Króli drużyna z Wrocławia będzie chciała ugrać trzy sety. 

Najlepiej punktującą spośród radomianek jest MVP pierwszego starcia Majka Szczepańska-Pogoda (173 punkty), znakomicie radząca sobie także w polu zagrywki (28 asów). Jeśli chodzi o wrocławianki najwięcej punktów zdobyła dotychczas Aleksandra Rasińska (153 pkt.), a najgroźniejszym serwisem może pochwalić się Roksana Wers (23 asy). Serwis jest zresztą mocną stroną obu ekip.

Początek spotkania 6 stycznia o godz. 14:45 w Hali Orbita. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport. Bilety nabywać można za pośrednictwem kupbilet.pl, a także w punktach stacjonarnych STS, EMPiK i Kolporter.

LSK Liga Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław Aleksandra Rasińska Roksana Wers E.Leclerc Radomka Radom Majka Szczepańska-Pogoda runda rewanżowa sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.