X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Weź udział w duathlonie

Weź udział w duathlonie

Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już 5 maja. W piątek w Urzędzie Miejskim w Świdnicy podpisana została umowa z firmą Marconi – sponsorem tytularnym wydarzenia.

Porozumienie o współpracy podpisała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i właściciel firmy Marcin Markiewicz.

Marconi jest także partnerem imprezy sportowej Marconi Indoor Triathlon Świdnica. Przypomnijmy, że z udziałem prywatnych sponsorów odbywają się już w mieście takie wydarzenia jak: RST Półmaraton Świdnicki, Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, Dabro-Bau Furia Świdnicka oraz AKTYWNI24 - Galeria Świdnicka.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach:

  • CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
  • SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Na Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach. Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szosówek lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition.

Dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, firmy Marconi ceny za pakiet startowy zaczynają się już od 69 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza ich pula jest w najniższych cenach, a wraz z upływającym czasem będą się one zmieniać. Zapisy dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://duathlonswidnica.pl.

duathlon Marconi

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.