X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Ostatnia prosta walki #VolleyWrocław o mistrzostwo Dolnego Śląska

Ostatnia prosta walki #VolleyWrocław o mistrzostwo Dolnego Śląska

Zapowiada się fascynujący luty i marzec. Wszystko za sprawą grup młodzieżowych #VolleyWrocław. W każdej kategorii wiekowej – młodziczek, kadetek, juniorek – młode wrocławianki zagrają o mistrzostwo Dolnego Śląska.

Wydaje się, że najbliżej tego celu mogą być młodziczki, bowiem wśród czterech drużyn walczących o ten sukces – jest aż dwie spod znaku #VolleyWrocław.

 

Dolnośląska Liga Juniorek

Juniorki #VolleyWrocław przeszły jak burza przez fazę zasadniczą Dolnośląskiej Ligi Juniorek. W 14 meczach zanotowały 13 zwycięstw, gromadząc na swoim koncie 39 punktów meczowych. To spowodowało, że po tej części rozgrywek – są liderkami tabeli.

Przed nimi turniej dodatkowy. Zgodnie z regulaminem - #VolleyWrocław, KS AZS AWF Wrocław oraz MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – mają prawo rozegrać turniej dodatkowy korzystając z zawodniczek SMS PZPS Szczyrk. Zespół z Wałbrzycha, który zajął siódme miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej – wycofał się z tej rywalizacji. W turnieju dodatkowym wystąpił natomiast zespół UKS Lubań, który awansował do tego turniej z racji faktu, że KS AZS AWF Wrocław zajął trzecie miejsce.

Turniej rozstanie rozegrany w dniach 8-10 lutego 2019 roku, wg następującego schematu:

  • 8.02.2019, 14:00, GOSiR Twardogóra, UKS Lubań - KS AZS AWF Wrocław
  • 9.02.2019, 15:00, GOSiR Twardogóra, #VolleyWrocław - UKS Lubań
  • 10.02.2019, 12:00, Hala Gwardii, Wrocław, #VolleyWrocław - KS AZS AWF Wrocław

Zwycięzca turnieju dodatkowego zostanie mistrzem Dolnego Śląska juniorek. Wszystkie trzy zespoły - #VolleyWrocław, KS AZS AWF Wrocław oraz UKS Lubań – awansowały na szczebel centralny rywalizacji o mistrzostwo Polski w tej kategorii.

 

Dolnośląska Liga Kadetek

Kadetki #VolleyWrocław przeszły nieco bardziej skomplikowaną drogę w porównaniu do juniorek. Bez problemów wygrały rywalizację w grupie A fazy zasadniczej. W tej części rywalizacji zwyciężyły w 10 z 10 meczów, tracąc tylko punkt. Dzięki temu – jako lider – awansowały do fazy finałowej. Tutaj zaliczone zostały spotkania z poprzedniej rundy oraz rozegranych zostało kolejnych 6 meczów.

W grupie finałowej znalazły się pogromczynie młodych siatkarek #VolleyWrocław. Dwukrotnie lepsze od zawodniczek trenera Andrzeja Krowiaka były „sąsiadki” – zespół KS AZS AWF SMS Junior Wrocław. #VolleyWrocław ostatecznie zmagania w grupie finałowej zakończył zatem na pozycji wicelidera.

Zgodnie z regulaminem Dolnośląskiej Ligi Kadetek – dwie drużyny, czyli #VolleyWrocław oraz KS AZS AWF SMS Junior Wrocław mają możliwość rozegrania turnieju dodatkowego, z powodu posiadania w SMS PZPS Szczyrk swoich zawodniczek.

Dwumecz z udziałem tych dwóch drużyn odbędzie się wg harmonogramu:

  • 16.02.2019, 13:15, WHS AWF Wrocław, KS AZS AWF SMS Junior Wrocław - #VolleyWrocław
  • 17.02.2019 (wstępny termin rewanżu), #VolleyWrocław - KS AZS AWF SMS Junior Wrocław

Zwycięzca turnieju dodatkowego zostanie mistrzem Dolnego Śląska kadetek. Niezależnie od wyniku – obie drużyny awansowały na szczebel centralny rywalizacji o mistrzostwo Polski w tej kategorii.

 

Dolnośląska Liga Młodziczek

Rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Młodziczek wchodzą w decydującą fazę. W grze o najwyższe laury pozostały dwie drużyny #VolleyWrocław – trenerki Anety Walasek i trenera Krzysztofa Janczaka, które zawalczą o mistrzostwo. Zwycięzca grupy U zdobędzie tytuł mistrza Dolnego Śląska, a oprócz wcześniej wspomnianych dwóch drużyny #VolleyWrocław o tytuł zawalczą także: UKS Lubań oraz UMKS Volley Głogów.

Drużyna trenera Zbigniewa Barańskiego zagra natomiast w grupie Y, rywalizującej o miejsca 17-20. Zmierzy się tam z KS AZS AWF II SMS Junior Wrocław, UKS Koral Wrocław oraz MLKS „ECHO” Twardogóra.

Harmonogram meczów młodziczek #VolleyWrocław:

 

Młodziczki #VolleyWrocław I

17.02   #VolleyWrocław I - #VolleyWrocław III

17.02   UKS Lubań - #VolleyWrocław I
03.03   UMKS Volley Głogów - #VolleyWrocław I

03.03   #VolleyWrocław I - UKS Lubań
10.03   UMKS Volley Głogów - #VolleyWrocław I 
10.03   #VolleyWrocław I - #VolleyWrocław III

 

Młodziczki #VolleyWrocław II

03.03   KS AZS AWF II SMS Junior Wrocław - #VolleyWrocław II

03.03   #VolleyWrocław II - UKS Koral Wrocław
10.03   #VolleyWrocław II - UKS Koral Wrocław

10.03   MLKS „ECHO” Twardogóra - #VolleyWrocław II

24.03   KS AZS AWF II SMS Junior Wrocław - #VolleyWrocław II

24.03   #VolleyWrocław II - MLKS „ECHO” Twardogóra

 

Młodziczki #VolleyWrocław III

17.02   #VolleyWrocław I - #VolleyWrocław III

17.02   #VolleyWrocław III - UKS Lubań

24.02   #VolleyWrocław III - UKS Lubań

24.02   UMKS Volley Głogów - #VolleyWrocław III

10.03   #VolleyWrocław I - #VolleyWrocław III

10.03   #VolleyWrocław III - UMKS Volley Głogów

#VolleyWrocław liga juniorek liga kadetek liga młodziczek

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.