Mikołaj Lebedyński w Chrobrym

Mikołaj Lebedyński w Chrobrym

29-letni napastnik Mikołaj Lebedyński podpisał dziś kontrakt z głogowskim klubem.

Mikołaj Lebedyński pochodzi ze Szczecina i wiele lat spędził właśnie tam, w Arkonii, a następnie i przede wszystkim w Pogoni. Jako 19-latek zadebiutował w seniorskim zespole Portowców na centralnym szczeblu. Wiosną 2009 roku zdobył siedem bramek na boiskach 2 ligi, a sukcesem zakończył się nie tylko indywidualny początek, ale też zespołowy koniec: awansem do 1 Ligi. Na zapleczu Ekstraklasy rozegrał przez dwa kolejne sezony 42 mecze i zdobył w nich pięć goli (kolejne trzy dołożył w rozgrywkach Pucharu Polski). Tym sposobem sezon 2011/12 spędził już w holenderskiej Rodzie JC Kerkrade, początkowo na zasadzie wypożyczenia, potem jednak w grę wszedł gotówkowy transfer. W Rodzie karierę kontynuował łącznie przez dwa lata, które kończył bilansem 32/4. Pewnie życzyłby sobie więcej, tym bardziej, że na przełomie 2012 i 2013 roku miał świetny dla siebie moment, z trzema trafieniami i asystą w trzech kolejnych występach. 

Po tym okresie Holandię zamienił na Szwecję (BK Hacken), by w 2014 roku powrócić do Polski. Od tego momentu był w Podbdeskidziu-Bielsko Biała, Wiśle Płock, GKS-ie Katowice i Górniku Łęczna. Z Podbeskidziem zagrał pięciokrotnie w Ekstraklasie. Ponadto kilka razy zrobił to z Wisłą, a zanim to nastąpiło, zaliczył tam indywidualnie bardzo dobry czas. W pierwszoligowym sezonie 2015/16 był zdecydowanie podstawowym i mocnym punktem Nafciarzy, w 31 ligowych występach strzelając 13 goli, wyraźnie przyczyniając się do awansu Wisły na najwyższy poziom. Tam rywalizował tylko na początku i ostatecznie został wypożyczony do GKS-u Katowice. Ostatnie na górnej półce rozegrane  spotkanie, już po powrocie, miał 20 sierpnia 2017 roku - zagrał wtedy przeciwko Legii Warszawa i niestety dla siebie odniósł kontuzję. Na murawie na poziomie centralnym zobaczyliśmy go dopiero po siedmiu miesiącach, w marcu 2018. Wtedy został wypożyczony do pierwszoligowego wówczas Górnika Łęczna, w którym zaliczył 13 gier. W rundzie jesiennej trwającego sezonu pozostawał bez klubu, starając się jednak utrzymać dyspozycję m.in. poprzez treningi z rezerwami „swojej” Pogoni Szczecin.

Teraz uwagę na niego zwrócili trenerzy Chrobrego, zapraszając na do udziału w dwóch sparingach. W tym drugim ze Stilonem Gorzów (2:0) zdobył pierwszą z bramek, umiejętnie wykorzystując podanie od Jarosława Ratajczaka. 

- Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i myślę, że było po nim widać jakość piłkarską w zachowaniach - mówił wtedy trener Chrobrego Grzegorz Niciński. - Przykład pierwszej bramki, związał się z dwójką obrońców, poradził sobie, strzelił. Nie zawiódł, jego ocena jest pozytywna.

Fortuna 1 Liga Chrobry Głogów Mikołaj Lebedyński transfery przerwa zimowa okres przygotowawczy sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.