X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Emocje w końcówce

Emocje w końcówce

W sobotę zakończy się sezon zasadniczy w drugiej lidze kobiet. Ostatnia kolejka największe emocje przyniesie nam w Oławie.

MGLKS Sobieski choć przed kończącą rozgrywki ligowe serią gier zajmuje ósme miejsce, wcale nie jest pewny udziału w fazie play off, co daje jednocześnie utrzymanie. Oławianki w dziewiętnastu spotkaniach zgromadziły 15 punktów. Dwa "oczka" mniej mają natomiast TKS Ekobet Tychy oraz Amber Kalisz. 

Zespół z województwa wielkopolskiego przed finiszem rozgrywek wzmocnił skład. Drużynę zasiliła 21-letnia wychowanka Justyna Andrzejczak, grająca w Lidze Siatkówki Kobiet w drużynie Energa MKS Kalisz. Mimo to, Sobieski 19 stycznia wygrał z kaliskim zespołem 3:2. Z kolei oławianki doznały osłabienia. Utalentowana 22-letnia rozgrywająca Natalia Czapla przeniosła się do grającego w siatkarskiej elicie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Druga rozgrywająca Sobieskiego jest kontuzjowana, więc przed drużyną z Oławy trudna przeprawa.

Amber będzie miał jednak trudne zadanie, by w ostatniej kolejce wyprzedzić oławianki. Zagra bowiem na wyjeździe z walczącą o drugą lokatę Częstochowianką. W pierwszym meczu zespół spod Jasnej Góry wygrał 3:0 (25:15; 25:19; 25:17). Teoretycznie łatwiej ma TKS Ekobet Tychy. Zespół z Górnego Śląska zmierzy się na wyjeździe z #VolleyWrocław II.

Wrocławianki rywalki podejmą o godz. 14 w hali GOSiR w Twardogórze. W pierwszym meczu tyszanki zwyciężyły 3:1 (25:16; 25:17; 21:25; 25:13). Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska z zaledwie jedną wygraną w sezonie zamyka tabelę grupy III drugiej ligi. Tym samym wrocławskie juniorki są już pewne gry w turnieju o utrzymanie. 

MGLKS w sobotę o godz. 15 podejmie Polonię Świdnica, która wciąż walczy o szóstą lokatę na koniec sezonu zasadniczego. Biało-zielone rywalizują o nią z MKS-em II Dąbrowa Górnicza, który w sobotę o godz. 16 zagra w Jaworze. Obie ekipy mają tyle samo punktów, choć zespół z Zagłębia Dąbrowskiego wygrał jedno spotkanie więcej (bilans meczów 9-11). Listopadowy pojedynek obu zespołów 3:0 (25:21; 25:23; 25:16) wgrała Polonia.

druga liga MGLKS Sobieski Oława Polonia Świdnica #VolleyWrocław II sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.