(FOTO) Olimpia wygrywa przed fazą play off

(FOTO) Olimpia wygrywa przed fazą play off

Siatkarki jaworskiej Olimpii w ostatnim meczu sezonu zasadniczego wygrały przy Placu Bankowym 3:1 z MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Zespół z Zagłębia Dąbrowskiego pokazał się w mieście św. Marcina z dobrej strony. W pierwszym secie podopieczne trenera Radosława Pokrywy zdołały odskoczyć rywalkom dopiero od stanu 17:16. Przy stanie 22:17 szkoleniowiec przyjezdnych próbował jeszcze ratować swój zespół czasem, ale na niewiele się to zdało, bowiem Olimpijki tryumfowały do 20. Partię zakończył atak z drugiej linii Aleksandry Deptuch.

Jaworzanki zamierzały pójść za ciosem i w kolejnej partii po bloku Piszcz - Grubasz prowadziły 9:5. Dąbrowianki podjęły walkę i najpierw doprowadziły do remisu 12:12, a po chwili, gdy zablokowana została Sandra Świętoń, wyszły na prowadzenie. Nie trwało ono długo. Deptuch uderzyła po skosie, jedna z rywalek próbowała jeszcze przyjąć atak, ale piłka odbiła się od antenki. Było 15:14, a przy stanie 17:14, opiekun gości poprosił o przerwę. Po niej kapitan jaworskiej drużyny wygrała walkę przy siatce i przewaga gospodyń urosła o kolejny punkt. Nie oznaczało to końca walki, bowiem przyjezdne doprowadziły do stanu 21:19 i to trener Pokrywa wziął czas. Pomogło, bo ostatecznie zespół znad Nysy Szalonej wygrał do 21.

Kolejną partię lepiej zaczęły przyjezdne, ale remis mieliśmy już przy 8:8. Później rosła przewaga MKS-u, który prowadził kolejno 16:12 i 20:15. Ostatecznie dąbrowianki wygrały do 18. Porażka podrażniła Olimpijki, które mocnym uderzeniem rozpoczęły kolejnego seta. Po asie serwisowym Deptuch było 4:1. Za chwilę blok Kulbida - Grubasz, a następnie kolejna skuteczna zagrywka kapitan Olimpii i było 6:1. Zespół z Dąbrowy Górniczej nie zamierzał dawać za wygraną i w końcówce prowadził nawet 18:16. Później jaworzanki wzięły się jednak do pracy. Znów z zagrywki zapunktowała Deptuch i było 20:18. Za chwilę mieliśmy jednak remis 21:21. Na 23:21 znów wyprowadziła gospodynie Deptuch. Punktem odpowiedziała Maja Gajewska i było 23:22, ale skuteczny atak z lewej Świętoń sprawił, że drużyna Radosława Pokrywy miała piłkę meczową. Spotkanie atakiem z lewej zakończyła Deptuch.


Olimpia Jawor - MKS II Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:20; 25:21; 18:25; 25:23)

Olimpia: Mirosławska, Grubasz, Szczutkowska, Świętoń, Deptuch, Piszcz, Kwolek (L) oraz Paluszkiewicz; trener Radosław Pokrywa

MKS: Motłoch, Dybowska, Drąg, Jachimowicz, Kulig, Papszun, Chyra (L) oraz Gajewska, Szynkiel, Grabowska, Tyda; trener Dariusz Sobieraj

MVP: Aleksandra Deptuch

druga liga Olimpia MKS II Dąbrowa Górnicza sezon zasadniczy sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.