Gra zaczyna się na nowo

Gra zaczyna się na nowo

Za nami sezon zasadniczy w grupie czwartej męskiej drugiej ligi. Do fazy play off z pierwszego miejsca przystąpią siatkarze z Wałbrzycha. O utrzymanie Ikar powalczy z Elektrosem.

Przed nami faza play off. Droga do pierwszej ligi nie jest łatwa, a rywalizacja o awans rozpocznie się w dniach 16-17 lutego. Wtedy zespoły spotkają się w I rundzie, w której rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Drugi termin wyznaczono na 2-3 marca, a ewentualny trzeci termin to 6 marca. Gospodarzami pierwszych meczów będą zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli. 

W tej fazie Aqua-Zdrój Wałbrzych zmierzy się z Juve Głuchołazy, SPS Chrobry Głogów z Bielawianką Bielawa, MKST Astra Nowa Sól z MKS Olavią Oława, a Sobieski-Arena Żagań z MUKS Ziemia Milicka Milicz. W II rundzie play off spotkają się zwycięzcy rywalizacji ekip z miejsc 4-5 i 1-8 oraz wygrani par 2-7 i 3-6. Zakładając, że awans wywalczą drużyny wyżej sklasyfikowane w lidze, w tej fazie Aqua-Zdrój Wałbrzych zagra z Sobieskim-Areną Żagań, a Chrobry Głogów z Astrą Nowa Sól. Zwycięzcy zagrają w turnieju półfinałowym o awans do pierwszej ligi.

Rozegrane zostaną trzy takie turnieje (w dniach 5-7 kwietnia):
- I turniej: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 1, zwycięzca grupy 
4, druga drużyna grupy 4 
- II turniej: zwycięzca grupy 2, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 
3, druga drużyna grupy 3 
- III turniej: zwycięzca grupy 5, druga drużyna grupy 5, zwycięzca grupy 
6, druga drużyna grupy 6 

Z każdego turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny, które spotkają się w turnieju finałowym w dniach 24-28 kwietnia. Dwa najlepsze zespoły awansują do pierwszej ligi.

Z kolei o utrzymanie w drugiej lidze zagrają Elektros Bolesławiec z Ikarem Legnica. W sezonie zasadniczym zespół z Bolesławca wygrał trzy spotkania, a Ikar dwa. Elektros zakończył rozgrywki z czterema punktami przewagi. Obie ekipy o pozostanie w lidze powalczą do trzech wygranych. Gospodarzem I terminu play out (9-10 marca)  będą bolesławianie. Drugi termin wyznaczono na 23-24 marca, a ewentualny trzeci termin to 27 marca.

druga liga Aqua-Zdrój Wałbrzych SPS Chrobry Głogów MUKS Ziemia Milicka MKS Olavia Oława Bielawianka Bielawa Ikar Legnica Elektros Bolesławiec sezon zasadniczy play off play out sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.