X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Antek policmajster - pokaz filmu w ramach cyklu W starym kinie – Filmy Niepodległej

Antek policmajster - pokaz filmu w ramach cyklu W starym kinie – Filmy Niepodległej

Już dzisiaj Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na projekcję filmu Antek policmajster z 1935 roku, która odbędzie się w ramach cyklu W starym kinie – Filmy Niepodległej.

Antek policmajster to opowieść o chłopaku z Warszawy, który nałogowo gra w karty. Sprzedając króliki na bazarze popada on w kłopoty z władzą. Z powodu posiadania książeczki Hodowla króli zostaje oskarżony o działania przeciwko caratowi. Bliski skazania ucieka z sali sądowej. Ukryty w wagonie kolejowym dociera na prowincję, gdzie w wyniku nieporozumienia zostaje wzięty za brata ministra w rządzie carskim i obejmuje urząd policmajstra. Wprowadza nowe porządki w mieście, zmuszając policjantów do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz puszczając wolno polskich konspiratorów. Bryluje także na kolacjach i balach. Po zdemaskowaniu udaje mu się uniknąć więzienia.

Projekcja poprzedzona będzie krótką prelekcją, którą poprowadzi Błażej Wiśniowski. 

Antek policmajster
Scenariusz: Konrad Tom i Emanuel Schlechter wg pomysłu Anatola Sterna
Reżyseria: Michał Waszyński
W rolach głównych: Adolf Dymsza i Mieczysława Ćwiklińska
Premiera: 8.02.1935

5 lutego 2019 (wtorek), godz. 17.00
wstęp: 10 złotych, liczba miejsca ograniczona, bilety dostępne w kasach muzeum oraz online

Antek policmajster pokaz filmu W starym kinie Filmy Niepodległej

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.