Wrocław Tadeusza Różewicza - spotkanie z Januszem Deglerem

Wrocław Tadeusza Różewicza - spotkanie z Januszem Deglerem

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Januszem Deglerem, witkacologiem, literaturoznawcą, teatrologiem, przyjacielem Tadeusza Różewicza. Tematem będą związki poety z Wrocławiem i miejsce miasta w jego twórczości.

Z profesorem Januszem Deglerem porozmawiamy przede wszystkim o Tadeuszu Różewiczu, o spotkaniach z nim w Parku Południowym i znajomości, która trwała ponad czterdzieści lat. Poruszone zostaną wszystkie wątki, które wiążą poetę z Wrocławiem. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się czym interesował się Różewicz, o czym dyskutował z profesorem, a także porozmawiamy o wrocławskim teatrze. Nie zabraknie oczywiście sprawy Witkacego, o którym pan Tadeusz chciał napisać sztukę jeszcze w końcu lat 90. ubiegłego wieku.

Na spotkanie z cyklu Misja: Polska. Misja: Wrocław Muzeum Pana Tadeusza zaprasza w czwartek 7 lutego 2019 o godzinie 17:00. Rozmowę poprowadzi Marcin Szyjka.

 

Wrocław Tadeusza Różewicza - spotkanie z Januszem Deglerem

  • 7 lutego 2019 (czwartek), godz. 17.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem)

Muzeum Pana Tadeusza Wrocław Tadeusza Różewicza prof. dr hab. Janusz Degler Marcin Szyjka

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.