X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Recital fortepianowy Martyny Włodarczyk

Recital fortepianowy Martyny Włodarczyk

Podczas koncertu w Salonie romantycznym Muzeum Pana Tadeusza zabrzmią dzieła Fryderyka Chopina, Franza Schuberta i Josepha Haydna.

Lutowy koncert w Muzeum Pana Tadeusza rozpocznie się i zakończy kompozycjami Josepha Haydna, najstarszego spośród „trzech klasyków wiedeńskich”. Na początku wykonana zostanie jego Sonata G-dur, natomiast Capriccio C-dur zamknie recital.

Uczestnicy usłyszą również Adagio G-dur Franza Schuberta oraz cztery mazurki Fryderyka Chopina, zebrane w opus 24, które powstawały w latach 1833-1836. Pobrzmiewają w nich echa tematów ludowych pieśni oraz tańców. Ich refleksyjny, nostalgiczny charakter idzie w parze z unikalną poetyką oraz mistrzowską harmonią i niesamowitą ekspresją.

Z kolei Barkarola Fis-dur Chopina, ukończona w 1846 roku, to utwór zainspirowany formą pieśni weneckich gondolierów. Charakteryzuje się niezwykle dźwięczną linią melodyczną. Kompozytor zadedykował ją baronowej Nathanielowej Stockhausen, która razem z mężem prowadziła salon artystyczny w Paryżu. James Huneker, autor monografii o Chopinie, napisał o Barkaroli, że jest „arcydziełem pulsującym błogim uczuciem miłości”.

 

Program:

Joseph Haydn – Sonata G-dur Hob. XVI:40
Fryderyk Chopin – Mazurki op. 24
Fryderyk Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60
Fryderyk Chopin – Polonez d-moll op. 71 nr 1
Franz Schubert – Adagio G-dur D. 178
Joseph Haydn – Capriccio C-dur Hob. XVII:4

 

Recital fortepianowy - koncert kameralny z cyklu Salon dźwięków romantycznych

  • 10 lutego 2019 (niedziela), godzina 18.00
  • Martyna Włodarczyk / fortepian
  • bilety: 30 zł, liczba biletów ograniczona, miejsca nienumerowane
    (bilety dostępne online oraz w kasach muzeum)
    >>kup bilet online

Muzeum Pana Tadeusza Salon romantyczny recital fortepianowy Martyna Włodarczyk

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.