X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

W drugim tygodniu ferii w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zorganizowano zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Najmłodsi świdniczanie dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie i nauczyli się robić kilka potraw.

Uszyli również maskotki dla dzieci - uczestników wypadków drogowych. Zostały one przekazane na ręce  policjantów - Magdaleny Ząbek i Roberta Topolskiego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zimy. Nie zabrakło też warsztatów artystycznych oraz gier i zabaw. W środę z maluchami spotkała się również prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

– Przez dwa dni udało nam się uszyć ponad 50 kolorowych maskotek i poduszeczek. W pracy pomagali nam wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miasta, a materiały dostarczyły dwie firmy - Franctextil ze Świdnicy i Camea  z Mieroszawa – dodaje Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych. 

Działania te są częścią projektu  edukacyjno - prewencyjnego pn. „Bezpieczna szkoła - bezpieczne podwórko” adresowanego do uczniów szkół podstawowych w Świdnicy. Jego celem jest poprawa świadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, a także promocja prawidłowych postaw uczestników ruchu drogowego. 

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem, Fundacja „Ładne Historie” oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz budżetu miasta.

ferie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.