Mecz prawdy dla Śląska

Mecz prawdy dla Śląska
fot. Piotr Jakóbczyk/WKS Śląsk Wrocław Handball Team (facebook.com)

Dziś szczypiorniści Śląska Wrocław rozegrają ostatnie spotkanie w bieżących rozgrywkach z Wybrzeżem Gdańsk.

Jaka stawka? Ogromna. Dla obu ekip to mecz sezonu. Wygrany pozostaje w PGNiG Superlidze, a przegrany opuszcza krajową elitę. Remis będzie satysfakcjonował gdańszczan. W tabeli fazy play-out Śląsk jest jedenasty ze stratą dwóch punktów do Wybrzeża.

Niewiele brakowało, a dla wrocławian byłby to mecz o przysłowiową pietruszkę. W poprzedniej kolejce gier, rozegranej w piątek, Śląsk przegrał derbowy pojedynek z Zagłebiem Lubin 30:22. Wydawało się, że ta porażka przekreśla jego szanse na uniknięcie degradacji. Tymczasem ostatnia Nielba Wągrowiec, która w całym sezonie zdołała ugrać raptem sześć punktów, sprawiła sensację i pokonała Wybrzeże Gdańsk 24:23. We Wrocławiu mogą mówić o bardzo dużym szczęściu.

Ciężko powiedzieć co się jutro stanie. Gdańsk na pewno będzie chciał reważnu za porażkę u nas. Jedziemy tam po to żeby wygrać i się utrzymać. Mamy tyle szczęścia, że to głowa mała. Przydało by się z tego skorzystać, zagrać dobry mecz, skutecznie w ataku, dobrze w obronie i zabrać z Gdańska nie 2 punkty ale utrzymanie - mówi oficjalnej stronie klubu, rozgrywający Śląska Bartłomiej Koprowski.

Bezpośrednia batalia o utrzymanie rozpocznie się dzis o godzinie 19:00 w hali gdańskiego AWF-u. W pierwszej rundzie fazy play-out we Wrocławiu wygrali nieznacznie gospodarze - 27:26. W rundzie zasadniczej w Gdańsku padł remis 26:26, a na Dolnym Śląsku górą było Wybrzeże - 25:32.

pgnig śląsk wrocław wybrzeże gdańsk play-out

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.