Śląsk powalczy w barażach o PGNiG Superligę

Śląsk powalczy w barażach o PGNiG Superligę
fot. Piotr Jakóbczyk/Śląsk Wrocław Handball Team (facebook.com)

Szczypiorniści Śląska dokonali to, co jeszcze kilka dni temu mogło się wydawać pobożnym życzeniem.

Wrocławianie  jeszcze w piątek byli jedną nogą w I lidze, a notowanemu miejsce wyżej Wybrzeżowi Gdańsk, do uzyskania prawa gry w barażach potrzebny był tylko punkt. Piątkowa porażka z Nielbą Wągrowiec i dzisiejsza ze Śląskiem spowodowały, że beniaminek z północy Polski, zaledwie po roku występów, żegna się z PGNiG Superligą, a klub ze stolicy Dolnego Śląska wskoczył na dziesiąte miejsce i powalczy o utrzymanie w barażach z Miedzią Legnica.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Gra toczyła się "bramka za bramkę". Żadna ze stron nie pozwalała rywalowi odskoczyć na więcej niż gol przewagi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Śląsk odskoczył na dwa trafienia i prowadził 9:11. Gdańszczanie zdołali jednak tą stratę szybko zniwelować. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 13:14 dla Śląska.

Drugie 30 minut rywalizacji to już zupełnie inna historia. Śląsk grał nieźle w obronie i skutecznie w ofensywie. Dzięki temu systematycznie odskakiwał gdanszczanom, choć trzeba dodać, iż gościom pomogły też kary załapane przez piłkarzy ręcznych Wybrzeża. Na kwadrans przed końcem wrocłowianie prowadzili już różnicą dziewięciu bramek. W tym momencie stało się jasne, że musiałby się stać cud, aby Wybrzeże odmieniło losy spotkania. Śląsk ostatecznie wygrał w Gdańsku 31:23 i "zdegradował" Wybrzeże.

20 maja (środa), godz. 19:00 - Gdańsk
Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Wrocław 23:31 (13:14)
Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Rogulski 6, Kornecki 5, Kondratiuk 3, Abram 2, Rakowski 2, Lijewski 2, Sulej 2, Adamski 1 oraz Mogielnicki, Piątek, Nilsson, Prymlewicz.
Śląsk: Cudić – Ścigaj 9, Adamuszek 5, Miszka 5, Białaszek 4, Telepnev 4, Kryński 1, Wróblewski 1, Radojević 1, Jarowicz 1, oraz Garbacz.
Kary: Wybrzeże 10 minut - Śląsk - 10 minut

pgnnig superliga śląsk wrocław wybrzeże gdańsk

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

alojz
alojz 20 maja 2015 o 21:29

Będą derby!

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.