Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Górnik zaginął w Puszczy

Górnik zaginął w Puszczy
Czy na stadionie Górnika w przyszłym sezonie dalej będzie gościć II liga? Fot. wikipedia.org

Górnik Wałbrzych przegrał bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie z Puszczą Niepołomice.

Apetyty kibiców w Wałbrzychu przed tym spotkaniem były bardzo rozbudzone, a mieli do tego prawo, ponieważ podopieczni trenera Jana Cyraka nie przegrali od 18-go kwietnia. Ponadto po zwycięstwie w sobotę z Kotwicą Kołobrzeg, wałbrzyszanie przybliżyli się do lokat dających utrzymanie. Tymczasem po dzisiejszej porażce, ich sytuacja na trzy kolejki przed końcem znów się skomplikowała. Do pierwszej, bezpiecznej Puszczy, siedemnasty Górnik traci cztery "oczka".

Puszczę na prowadzenie w 24 minucie wyprowadził... zawodnik Górnika, a konkretnie Orłowski, który pokonał własnego bramkarza. Więcej goli przed przerwą już nie padło. Ten rezultat nie był dla Górnika tragiczny, bo straty były jak najbardziej do odrobienia. Jednak drugie 45 minut należało do zespołu z Niepołomic. Pomiędzy 64, a 65 minutą Puszcza dwukrotnie podwyższyła prowadzenie. Górnik był już w zasadzie na deskach. Sytuacja wałbrzyszan jeszcze bardziej pogorszyła się w 71 minucie. Za drugą żółtą kartkę do szatni został odesłany Sawicki, który zaledwie trzynaście minut wcześniej pojawił się na murawie z ławki rezerwowych. Dzieła zniszczenia gości Puszcza dokonała w końcówce, wbijając dwie kolejne bramki i wygrywając w końcowym rozrachunku 5:0.

20 maja (środa), godz. 17:00 - Niepołomice
Puszcza Niepołomice – Górnik Wałbrzych 5:0 (1:0)
Bramki: Orłowski 24'-sam., Maluga 64', Stepankov 65', Gawęcki 88', Furtak 90'
Górnik: Musin – D. Michalak, Tyktor, Wepa, Stolarczyk, Krzymiński (Bronisławski 46'), Figiel (Śmiałowski 86'), Radziemski (Sawicki 58'), Lenkiewicz, Oświęcimka, Orłowski.
Żółte kartki: Nowak (Puszcza) oraz Sawicki, Michalak (Górnik) 
Czerwona kartka: Sawicki (Górnik - 71'; za drugą żółtą)
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

ii liga górnik wałbrzych puszcza niepołomice

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.